Czym jest botoks na włosy i jakie są efekty?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Botoks jest związkiem wytworzonym z toksyny botulinowej – substancji, która w dużych ilościach jest toksyczna dla naszego zdrowia. Jednak stosowanie botuliny w małych, kontrolowanych ilościach, może mieć także pożądane właściwości, które mają zastosowanie przede wszystkim w kosmetyce.

Jak się okazuje, botoks to nie tylko sposób na leczenie zmarszczek, ale także na piękne włosy. Na zabieg decydują się osoby, które chcą poprawić zdrowie oraz wygląd swoich włosów. Kuracja sprawdzi się szczególnie u ludzi z włosami zniszczonymi, przesuszonymi oraz łamliwymi.

Zabieg botoksem w celu poprawienia kondycji włosów polega na wstrzykiwaniu botoksu w skórę głowy. Po takiej kuracji skóra głowy oraz włosy będą rzadziej się przetłuszczać, przez co rzadziej będą wymagały mycia.

Zastrzyki z botoksu mogą mieć także wpływ na strukturę włosa, który stanie się gładszy i prostszy. Specjaliści ostrzegają jednak, że zabieg ten nie może być wykonywany zbyt często, ponieważ wówczas skutek będzie zupełnie odwrotny.

 

Styliści fryzur są zdania, że działanie bardzo zbliżone do botoksu posiadają kuracje keratywnowe. Zabiegi te można wykonywać u fryzjera, chociaż istnieją także profesjonalne produkty, które możemy stosować samodzielnie w domu.  

Należy jednak pamiętać, że na stan naszych włosów ma wpływ przede wszystkim nasz styl życia. Zalicza się do tego destrukcyjne dla struktury włosa stosowanie lokówki, prostownicy oraz suszarki do włosów. Na naszą fryzurę duży wpływ ma także stres oraz dieta. Składniki odżywcze wyjątkowo ważne dla włosów to: biotyna, żelazo, krzemionka oraz cynk - warto je suplementować.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)