Cynamon naturalnym spalaczem tłuszczu? Sprawdź efekty!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Podczas przygotowywania codziennych posiłków warto rozważyć dodawanie do nich szczypty cynamonu. Najnowsze badania wykazały, że aldehyd cynamonowy – związek organiczny nadający smak oraz zapach cynamonowi – pomaga spalać tłuszcz.

Cynamon jest popularną przyprawą o nietypowych właściwościach zdrowotnych. Naukowcy z Uniwersytetu w Michigan w USA odkryli, że aldehyd cynamonowy ma wyraźny wpływ na ludzkie komórki tłuszczowe. Innymi słowy – cynamon pomaga w zwalczaniu otyłości oraz hiperglikemii.

Autorzy badania uważają, że cynamon może być skuteczniejszy nawet od wielu suplementów, które są reklamowane na utratę wagi. Oczywiście nie schudniemy stosując w kuchni cynamon i przyswajając każdego dnia nadwyżkę kaloryczną. Warto jednak wiedzieć, że częste stosowanie cynamonu w codziennej, zdrowej diecie przełoży się na szybszy efekt w odchudzaniu. 

 

Przed nami okres świąteczny, podczas którego częściej stosuje się rozgrzewające przyprawy, takie jak cynamon. Aromatyczne, starte laski możemy dodawać na przykład do kawy, herbaty lub grzańca. Cynamon sprawdzi się świetnie także w porannej owsiance lub podczas popołudniowego podwieczorku.

Należy zwrócić jednak uwagę na to, aby nie nadużywać przyprawy, ponieważ wszystko w nadmiarze może zaszkodzić. Osoby, które wcześniej nie spożywały cynamonu, powinny wprowadzać go do swojej diety powoli, kontrolując czy nie występują jakiekolwiek reakcje alergiczne.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen