Apteka internetowa - o czym pamiętać? Plusy i minusy

Źródło: Internet

Kiedy kupujemy leki, sprzęt medyczny czy apteczne suplementy, coraz częściej trafiamy na strony internetowe aptek, jeszcze niedawno dostępnych wyłącznie w stacjonarnych placówkach Poniższy wpis odpowie na pytanie, o czym należy pamiętać oraz przedstawi realne plusy i minusy takiego rozwiązania.

 

Sprawna dostawa do domu

Podstawową kwestią poruszaną w kontekście aptek internetowych jest szybka i sprawna dostawa do domu. Nie wymaga od nas rozglądania się za kolejną placówką i jednocześnie oszczędza czas spędzony na wyczekiwaniu w długich kolejkach. Często zastanawiamy się nad słusznością zamawiania jednego czy dwóch leków w niskiej cenie z wysyłką kosztującą kilkanaście złotych. Obecnie, większość aptek oferuje opcję zamówienia preparatów nie tylko do naszego mieszkania, ale też do mobilnego punktu ruchu, paczkomatu lub samej placówki stacjonarnej. Wówczas koszty wysyłki będą znacznie niższe, o ile jakiekolwiek. 

Ponadto, osoby odpowiedzialne za obsługę, zadbają o to, aby leki były zapakowane stosownie do tego, co znalazło się w paczce. Zapewnia to adekwatną temperaturę, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i sprawia, że leki nie stracą na jakości. 

Ogromna dostępność produktów

W internetowych aptekach znajdziemy wszystko od klasycznych leków OTC wydawanych bez recepty, przez produkty drogeryjne, po użyteczny w wielu sytuacjach sprzęt medyczny. Asortyment nie ma tendencji do wyczerpywania się, ponieważ wszystko wysyłane jest na bieżąco prosto z centralnego magazynu.

Otrzymamy także produkty wybranych marek, na życzenie leki z krótkim okresem przydatności i liczne środki higieny. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy zamówić suplementy diety, w tym witaminy i minerały najwyższej jakości. Nie zabrakło miejsca na ofertę oszczędnościową - zestawy i promocje pozwolą zaoszczędzić nawet na najbardziej wyszukanych produktach jak mydła i żele pielęgnacyjne.

Klienci często zadają pytanie o leki na receptę. Nie każda apteka specjalizuje się w tego typu asortymencie. Taka możliwość istnieje w dedykowanych serwisach zajmujących się realizacją recept przez internet. W tradycyjnych aptekach istnieje możliwość zarezerwowania leków przez formularz kontaktowy lub telefon. Pamiętajmy, że taka usługa nie wymaga od nas robienia skanu recepty i przesyłania go drogą mailową. Zintegrowany system recept, po wprowadzeniu odpowiednich danych, zweryfikuje prawidłowość naszej recepty.

Pamiętajmy o kwestiach bezpieczeństwa

Za błąd można by uznać zignorowanie kwestii bezpieczeństwa. Należy korzystać tylko z usług sprawdzonych dostawców, którzy posiadają właściwe uprawnienia. Dobra apteka cechuje się obecnością polityki prywatności, regulaminu, szerokiego asortymentu i dostępnością oficjalnego zezwolenia. Przykładem takiej internetowej apteki jest Wapteka.

Trzeba pamiętać, że dziecko nie powinno mieć dostępu do aptek internetowych. Jeśli w historii przeglądarki pojawi się wpis, dziecko może wpaść na pomysł zapoznania się z ofertą i wykonania samodzielnego zamówienia. Pamiętajmy, że obecnie dzieci mają ogromne obycie z komputerem i nawet zwykłe niedopatrzenie może być niebezpiecznym wyzwalaczem.

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.