Aloes naturalnym kosmetykiem, który hamuje proces starzenia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Aloes jest rośliną, która przechowuje wodę w swoich grubych, mięsistych liściach. Liście te wytwarzają dwie substancje – żel który zawiera wiele składników odżywczych oraz sok, znany także, jako lateks aloesowy. Roślina posiada wiele właściwości zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych, a oto niektóre z nich:

Zapobiega przedwczesnym oznakom starzenia

Z aloesu można wykonać maseczkę, która zapobiega wczesnemu pojawianiu się zmarszczek. Należy wymieszać ze sobą: 1 łyżeczkę żelu aloesowego, ½ łyżeczki oliwy z oliwek i 1 łyżeczkę płatków owsianych. Maseczkę nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i zmyć zimną wodą po upłynięciu 30 minut. Maska doskonale nawilży skórę, a także pomoże pozbyć się jej martwych komórek. 

 

Leczy trądzik

Żel aloesowy może pomóc w leczeniu trądziku, a także w eliminacji powstałych po nim blizn i przebarwień. Aloes ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, ze względu na zawartość gibereliny i auksyny. W wyniku tego zminimalizujemy trądzik i pobudzimy wzrost nowych komórek skóry.

 

Należy wymieszać ze sobą 1 łyżkę żelu aloesowego, 2-3 krople soku z cytryny, a następnie wmasować w twarz powstałą substancję. Maseczka najlepiej sprawdzi się, jeśli stosuje się ją przed snem.

 

 

Nawilża skórę

Żel aloesowy jest naturalnym kosmetykiem o ponadprzeciętnych właściwościach nawilżających, który nie wymaga stosowania żadnych dodatków. Wystarczy jedynie pobrany bezpośrednio z rośliny miąższ, aby dokładnie nawilżyć problematyczne obszary skórne. Skóra będzie nawilżona, ale nie tłusta, co jest kolejną zaletą, szczególnie dla osób o przetłuszczającej się cerze. Jeśli nie masz w domu aloesu, możesz wyposażyć się w niego w aptece lub w sklepie zielarskim, zwróć jednak uwagę na to, aby żel aloesowy stanowił 90-100 % zawartości produktu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen