Zapalenie pochwy – częsta kobieca dolegliwość

Kategorie: 

Źródło: fotolia.pl

Kobiety doznają różnych infekcji intymnych zdecydowanie częściej od mężczyzn. Jest to związane z budową anatomiczną i ogólną podatnością kobiet na tego typu zapalenia. Infekcje intymne są nieprzyjemnymi dolegliwościami, które lubią rozwijać się w okresie wakacyjnym oraz w trakcie obniżonej odporności organizmu - na przykład po leczeniu antybiotykami. Dlatego szczególnie w tych okresach każda kobieta powinna dbać o swoje okolice intymne.

 

 

Jak dbać o zdrowie intymne?

Najlepszym sposobem jest unikanie przygodnych kontaktów seksualnych oraz rozważne korzystanie z łaźni publicznych i basenów. Niemniej istotne jest przestrzeganie zasad higieny oraz używanie właściwych kosmetyków do mycia okolic intymnych. Nie można stosować zwykłych żeli pod prysznic czy mydeł do podmywania się, ponieważ niszczą dobre pH pochwy, przez co jest ona bardziej podatna na infekcje. O wiele lepszym rozwiązaniem jest używanie specjalnych żeli do mycia okolic intymnych, które dbają o utrzymanie zdrowego pH oraz zabezpieczają przed infekcjami i koją ewentualne podrażnienia. Najlepsze tego typu kosmetyki dodatkowo regenerują uszkodzenia i nawilżają okolice intymne, dzięki czemu kobieta czuje się o wiele bardziej komfortowo.

 

Dobrym sposobem dbania o okolice intymne jest stosowanie probiotyków po każdym leczeniu antybiotykami. Przyjmuje się, ze kobiety po antybiotykoterapii są bardziej narażone na złapanie grzybicy pochwy, ponieważ w ich organizmie na wskutek leczenia doszło do zaburzenia prawidłowej flory bakteryjnej, którą można odbudować właśnie za pomocą antybiotyków. Jak rozpoznać grzybicę pochwy? Na przykład przez wystąpienie charakterystycznych upławów i pieczenia.

 

Upławy. Co oznaczają i jak je wyeliminować?

Upławy zawsze informują nas o tym, że doszło do infekcji intymnej, Sposób leczenia jest zależy do tego, jaki rodzaj infekcji zwiastują. W przypadku grzybicy pochwy zazwyczaj stosuje się specjalne maści i irygacje, a w innych zapaleniach może być konieczne podanie na przykład antybiotyków dopochwowych. Więcej informacji znajduje się na stronie kobiecosc.info.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen