Zapach kobiety, czy aromat perfum

www.sxc.hu

"Co kobieta powinna nosić na sobie w nocy? Kilka kropli Chanel № 5..." - ta maksyma Marilyn Monroe jest nadal aktualna. Piękny zapach to nieodłączny towarzysz każdej kobiety. To nie przypadek, że używa się sformułowania "nosić perfumy". Otaczający aromat to także rodzaj okrycia, który dopasowuje się do ubioru i nastroju kobiety.

 

Jak wybrać swój zapach? Wybór perfum, to bardzo subiektywna sprawa, więc w tym przypadku nie powinno się polegać na reklamie lub radach przyjaciółek. Ważne, aby zdecydować się na taki zapach, który będzie podkreślał wygląd, dawał ekskluzywny i niepowtarzalny aromat. Czołowi styliści radzą, żeby perfumy dobierać do własnego temperamentu i wyglądu.

 

Dla delikatnych i zarazem energicznych blondynek idealne są naturalne aromaty, o lekkim i świeżym zapachu lawendy, owoców cytrusowych, konwalii, fiołków, lilii. Do brunetek najlepiej będą pasowały aromaty z nutami bzu, jaśminu, narcyza. Rudowłose panie są z natury temperamentne, dlatego w perfumach powinny szukać energii, jasności i siły, jednocześnie zachowując świeżość i lekkość. Najkorzystniejsze dla nich będą perfumy z nutami hiacynta. Szatynkom, kobiecym i aktywnym, bez wątpienia najlepiej będą pasowały zapachy kwiatowe. Tu wybór jest dość szeroki, idealne będą ciepłe nuty gardenii i akacji.

 

Dla młodych dziewczyn najodpowiedniejsze są świeże aromaty, nadający im w delikatny zapach kwiatów wiosny. Ich wybór nie powinien padać na ciężkie, orientalne i pikantne aromaty, które są raczej przeznaczone dla starszych kobiet. Perfumy powinny być dostosowane do temperamentu: dziewczyny o delikatnej, romantycznej naturze, powinny postawić na lekkie, kwiatowe zapachy. Dla aktywnych, energicznych i pewnych siebie dziewcząt odpowiedniejsze będą perfumy z nutą cytrusów.

Starsze kobiety powinny zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na wysokiej jakości, drogie perfumy. W ciągu swego życia kobieta ma czas, aby wypróbować wielu różnych zapachów, wybierając własny. Druga ważna zasada - intensywność zapachu. Wynika to z faktu, że wraz z wiekiem, zmienia się percepcja zapachów, smaków i światła, więc delikatniejsze zapachy starszej kobiecie nie przyniosą przyjemności. Po trzecie - nie powinny wybierać zapachów, które są bardziej odpowiednie dla młodszych osób (zbyt wyraźnych, cukierkowo-słodkich, zbyt owocowych).

 

Czym kierować się wybierając perfumy? Wybór perfum to dość trudne zadanie. Aby nie popełnić błędu i nie denerwować się, najlepiej zwrócić uwagę na następujące wytyczne:

1. Nie powinno się kupować tanich perfum. Nie są one wystarczająco trwałe i nawet warunki atmosferyczne mogą zmienić ich zapach. Niech flakonik będzie mały, ale z dobrymi perfumami.

2. Wybierając - nie spiesz się. Nałóż kroplę wybranego perfum na nadgarstku i czekaj około 3-6 minut. Zapach będzie miał czas "rozkwitnąć" i przybrać ostateczną postać.

3. Wybierz perfumy bez rozpylacza. Pozwoli to z większą kontrolą nanosić perfumy, poza tym - perfumy w takich buteleczkach są bardziej ekonomiczne.

 

Ciekawostki o zapachach

 

  • Obserwacje pokazują, że większość kobiet wybiera zapachy, które były popularne, gdy miały 20-30 lat.
  • Zapachy mogą mieć wpływ na zdrowie. Nawet w czasach starożytnych lekarze używali zapachów, jako leków na różne choroby. Specjalnych soli trzeźwiących używano do łagodzenia bólów głowy.
  • We Francji to Napoleon wprowadził modę na częstsze kąpiele i na perfumy. Uwielbiał zapach fiołków i jaśminu, a fiołkowe perfumy stosował nawet podczas walki.
  • Według statystyk, mózg mężczyzny reaguje na mocniejsze zapachy. Naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy udają się do lekarzy z powodu zaburzeń seksualnych, często mają przytępiony zmysł węchu. Oni po prostu nie czują "zapachu kobiety".

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.