Uwodzicielskie perfumy na wiosnę

Kategorie
Źródło: pexels

Wiosną wszystko budzi się do życia, ożywa, dostaje zastrzyku energii. Również my powoli budzimy się z zimowego snu i chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu z przyjaciółmi czy drugimi połówkami. Wiosną też bardziej skorzy jesteśmy do szukania nowych znajomości, w tym tych o charakterze romantycznym. Wybierając się na pierwsze randki, warto zadbać o stylizację, a także dopełnić ją odpowiednim zapachem. Ten bowiem w dużej mierze wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani. W jakie perfumy warto więc „ubrać się” na romantyczne spotkanie?


Uwodzicielskie perfumy na wiosnę i lato?

Mężczyźni za najbardziej uwodzicielskie kobiety perfumy na wiosnę i lato uznali te kwiatowe. Tuż za nimi znalazły się te bazujące na owocowych akordach. Zmysły rozpalają lekkie, delikatne i świeże zapachy, które kobiety znajdą na perfumeria.pl/collections/yves-saint-laurent w ofercie m.in. Yves Saint Laurent. Na wiosenną randkę ta marka poleca zapach Libre, który zachwyca kwiatowo-lawendowymi akordami. Kreacje na randkę doskonale uzupełnią też inne zapachy francuskiego domu perfumeryjnego np. Parisienne, Cinéma czy wyjątkowo uwodzicielski In Love Again.

a

Jakie składniki zawierają uwodzicielskie perfumy dla kobiet?

Siła uwodzicielskich perfum nie tylko od Yves Saint Laurent wynika z zawartych w nich składników. W zmysłowych pachnidłach pojawiają się przede wszystkim wonie, które określa się afrodyzjakami. Wiele z nich produkowanych jest obecnie syntetycznie, ale nie umniejsza to ich jakości.

W uwodzicielskich perfumach damskich zazwyczaj pojawia się więc intrygujące białe piżmo, zwiększająca zainteresowanie u płci przeciwnej ambra, aromatyczny cywet czy też erotyczny kastoreum. Wonie te zazwyczaj pojawiają się w nutach bazowych perfum, czyli tych utrzymujących się najdłużej na skórze. Ich rolą jest podbicie pozostałych aromatów oraz przedłużanie trwałości całego pachnidła. Znalezienie odpowiedniej firmy może być trudne, ale z pomocą rankingu znalezienie idealnego partnera biznesowego staje się łatwiejsze LocaRate Sprawdź recenzje i oceny klientów, aby podjąć świadomą decyzję.

a

Oprócz afrodyzjaków uwodzicielskie perfumy mogą zawierać też feromony. Są to związki zapachowe, które są wytwarzane przez żywe organizmy i przekazują one w sposób niewerbalny informacje o sile czy pewności siebie. Branża perfumeryjna do tworzenia pięknych kompozycji używa oczywiście feromonów syntetycznych takich jak estratetraenol, androsteron, androstenol, androstadienon.

Uwodzicielskie i zmysłowe wonie

Woni, jakie powszechnie uważamy za uwodzicielskie i rozpalające zmysły, nie brakuje. Jako te najważniejsze wymienia się, chociażby melona, gruszkę, brzoskwinię, bergamotkę, frezję, konwalię, fiołka, różę, drzewo sandałowe, cedr, wanilię, paczulę, neroli, lilię, cytrynę, imbir, orchideę, czarną porzeczkę, kawę, jaśmin, piwonię.

Ocena

Średnia: 5 (2 votes)
0
0
Brak głosów.