Ujędrnij usta domowymi metodami

Źródło: pixabay.com

Usta to po oczach najważniejszy element twarzy. Zatem każda kobieta chciałaby aby jej usta wyglądały pięknie i soczyście. Wbrew pozorom dbanie o usta nie jest trudne. Nie trzeba też używać drogich produktów lub kosmetyków. Należy jednak przestrzegać kilku prostych zasad.

 

1. O usta zacznij dbać od samego rana
Gdy myjesz rano zęby, nie zapomnij o krótkim, aczkolwiek delikatnym szczotkowani także powierzchni swoich ust. Zabieg ten usuwa martwy naskórek, dzięki czemu usta wyglądać będą świeżo. Dodatkowo masowanie ust szczoteczką zwiększy przepływ krwi, co nada im czerwonawy koloryt.

2. Ochrona przed warunkami zewnętrznymi
Skóra ust nie posiada gruczołów łojowych, co sprzyja jej szybkiemu wysychaniu. Dlatego też ważna jest jej ochrona w przypadku niekorzystnych warunków zewnętrznych, zwłaszcza w okresie zimowym. W celach ochronnych przed wyjściem z domu nałóż na usta odrobinę wazeliny kosmetycznej. Opuszkami palców wklep ją delikatnie a następnie ściśnij usta przez ok. 25 sekund. To zagwarantuje, że wazelina rozłoży się równomiernie na ich powierzchni i wchłonie, tworząc niezbędną warstwę ochronną.

3. Przed snem zabieg miodowy
Tuż przed pójściem spać nałóż na usta opuszkami palców odrobinę miodu. Ten naturalny kosmetyk zapewni skórze przez noc dostęp do niezbędnych składników odżywczych, a rano usta będą nawilżone i soczyste. 

Ocena

Brak głosów