Szkodliwe nawyki, które nie pozwalają schudnąć

www.123rf.com

Wymarzone wakacje, Sylwester, ślub... Istnieje wiele powodów dla których narzucamy sobie reżim żywieniowy i postanawiamy zrzucić nadmiarowe kilogramy. Nawet jeśli zmienimy nawyki żywieniowe, zaczniemy ćwiczyć, może się okazać, że wskazówka wagi ani drgnie. Istnieje kilka przyczyn, z powodu których nasze wysiłki mogą okazać się bezskuteczne. Najczęściej jest to wynikiem złych nawyków, które utrwaliliśmy przez lata.

 

 

Dieta i ćwiczenia fizyczne, to ważne elementy zdrowego stylu życia, jednak to dopiero początek. Należy zacząć pracować również nad sobą, identyfikując i eliminując złe nawyki. Oto kilka najczęstszych przyzwyczajeń, które mogą zniweczyć nasze plany na idealną figurę:

 

1. Brak snu

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że człowiek potrzebuje około 7,5 godziny aby się dobrze wyspać i wypocząć. Jednak bycie niewyspanym to prosta droga do przejadania się. Brak snu powoduje, że zwalnia metabolizm, trudniej się skupić i myśleć o zdrowym odżywaniu. Człowiek nie ma również wystarczająco dużo energii, aby myśleć o osiągnięciu tego celu. Aby nie zniweczyć swoich planów, należy dobrze wysypiać się każdej nocy, śpiąc przez co najmniej 7,5 godziny na dobę. Jeśli z jakiegoś powodu sen w nocy był zakłócony, najlepiej nadrobić brakujące godziny w ciągu dnia. Nawet 20-minutowa drzemka sprawi, że człowiek poczuje się odświeżony i wypoczęty. Wieczorem najlepiej unikać tłustego jedzenia, nie należy również oglądać telewizji, czy siedzieć przed komputerem przed pójściem do łóżka. Pozwoli to spokojnie zasnąć i zdrowo się wyspać.

 

2. Brak ruchu

Trzydzieści minut intensywnego ruchu 3-4 razy w tygodniu pomaga nie tylko schudnąć, ale i utrzymać serce w kondycji. Najlepiej zacząć korzystać regularnie z siłowni lub kupić bieżnię do domu i nie omijać wyznaczonych treningów. Intensywne, ale nieregularne ćwiczenia nie zagwarantują pożądanego efektu.

 

3. Nie jedzenie śniadań

Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 80% ludzi, którym udało się schudnąć - jadła śniadania regularnie. Omijanie posiłków prowadzi do spowolnienia metabolizmu, gdyż organizm tak sobie radzi z głodem. Jedząc kilka posiłków przez cały dzień, ograniczajmy spożycie kalorii w inny sposób - np. zmniejszając wielkość porcji przeznaczonych na II śniadanie i kolację.

 

4. "Młodzieżowe" odżywianie się

Rośnięcie i rozwijanie się nastolatków niesie za sobą wzmożone zapotrzebowanie na jedzenie. Jest ono około 200-400 kcal większe, niż zazwyczaj. Dlatego dzieci w tym wieku jedzą ogromne ilości jedzenia, nie tyjąc. Dorośli nie powinni jednak spożywać takich ilości jedzenia. Z wiekiem zapotrzebowanie na kalorie jest coraz mniejsze, a nadwyżka odkłada się w postaci nadmiarowych kilogramów.

 

 

Ocena

Brak głosów

Jedzenie wielu posiłków nie daje efektów, nawet przy zmiejszonych porcjach, odstawieniu cukru i mącznych potraw. Zmiana rodzaju żywności na starodawną modę. Czyli makarony z przenicą duru do kosza, a jemy kaszę jęczmienną, gryczaną  z olejem lnianym. Z mięsa wołowinę polską, a odstawiamy kurczaki karmione nie wiadomo czym i indyki. Żadnych wędlin, tylko boczek tradycyjny. Rozdzielamy jedzenie mięsa od warzyw. Nasi dziadkowie nie jadali surówek do mięs tylko ostre chrzany, buraczki itp, a nie zielsko. Wyrzucamy z głowy zalecenia dietetyków i zaczynamy jeść tylko wtedy kiedy poczujemy się głodni, nie podjadamy między posiłkami. Zero słodyczy, cukiereczków, ciasteczek, czy napoi z butelek. Czarna kawa zbożowa niesłodzona do popijania. Żadne tam herbaty, czy kawy. Mleko od krowy, a nie ze sklepu.

Żeby schudnąć wystarczy kilka prostych zasad! Pić dużo wody i jeść do 5 posiłków dziennie. Posiłki najlepiej o dużej zawartości białka. Dobrym dodatkiem do naszej diety  będą naturalne suplementy takie jak Zielona Kawa która wspomaga odchudzanie.  No i przydałoby się troszkę ruchu i na 100% uda nam się schudnąć. :)D