Stosuj się do tych zasad a powstrzymasz zmarszczki

Źródło: pixabay.com

Skóra stanowi swoistą barierę oddzielającą nasz organizm od świata zewnętrznego, dlatego tak istotne jest dbanie o jej stan. Codzienne używanie na skórze twarzy produktów chemicznych nie sprzyja jej kondycji. Dbając o nią sprawiamy, że biologiczny zegar tyka wolniej....pod warunkiem, że robimy to dobrze.

 

Z przeprowadzonych badań naukowych, dotyczących procesu starzenia się skóry oraz zbawiennych właściwości kremów produkowanych na świecie wynika, że w 80 % odpowiedzialność za starzenie się skóry, przebarwienia, wiotczenie i zmarszczki ponosi słońce. Dlatego też opalajmy się z umiarem!

Wszystkie "magiczne specyfiki" do pielęgnacji skóry posiadają w swoim składzie wysokie faktory przeciwko promieniowaniu słonecznemu. Jednakże poszukując kremu idealnego należy szukać w jego składzie także m.in. witaminy E, czy też NMF czyli naturalnych nawilżaczy. Kremy nakładamy na dokładnie umytą twarz, delikatnie rozprowadzając opuszkami palców bądź oklepujemy delikatnie twarz....a także szyję i dekolt, ponieważ większość kobiet zapomina, że twarz zaczyna się tuż nad biustem. Zapominając o tym drobnym szczególe spostrzegamy często za późno, że szyja jest starsza o kilka lat niż twarz.

Nieocenioną rolę w przeciwdziałaniu procesom starzenia się odgrywa także gimnastyka mięśni szyi i dekoltu oraz masaże "antygrawitacyjne", tzn. prowadzone od biustu ku brodzie. Używać do tych masaży można specjalistycznych kremów z aktywizującymi procesy odbudowy tkanki składnikami, kapsułek z witaminami, olejków ujędrniających oraz...kostek lodu, które dobrze wpływają na stan napięcia skóry.

Skóra każdego człowieka posiada swój genetyczny kod starzenia się, jednakże minimalizując negatywny wpływ oplania oraz dbając o właściwą pielęgnację skóry, możemy przedłużyć jej młodość.

Ocena

Brak głosów