Spękane usta zimą? Użyj gliceryny

Źródło: pixabay.com

Zima to zawsze wyzwanie dla naszej skóry. Niskie temperatury szczególnie dotkliwie doświadczają delikatną skórę ust, która zaczyna pękać i się łuszczyć, przez co odczuwamy nieprzyjemne szczypanie. Aby temu zapobiec, należy wdrożyć odpowiednią pielęgnację. Na rynku jest dostępnych wiele produktów kosmetycznych, które pomagają ochronić usta przed mrozem, jednak najlepszym naturalnym sposobem jest po prostu używanie gliceryny.

Gliceryna to nietoksyczna substancja rozpuszczalna w wodzie. Jest używana jako składnik środków przeczyszczających, ale także produktów kosmetycznych, takich jak żele myjące oraz kremy. W zimie, gdy skóra naszych ust staje się wyjątkowo sucha i podrażniona, gliceryna najlepiej sprawdzi się w roli nawilżacza.

Aby gliceryna miała najsilniejszy efekt, najlepiej aplikować ją na usta przed snem przy użyciu płatka kosmetycznego. Możesz powtarzać tę procedurę każdego wieczora, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

 

Balsamy i pomadki do ust, które są łatwo dostępne na rynku, pomagają nawilżyć usta, jednak działają przez bardzo krótki czas. Gliceryna ma znacznie dłuższy czas działania. Co więcej, nawilżenie i regeneracja ust to również zmiana ich koloru. Skóra Twoich warg stanie się miękka i różowa.

Przesuszona skóra na ustach może pękać i powodować bolesne ranki, które krwawią. Regularne stosowanie gliceryny złuszczy martwy naskórek i przyspieszy regenerację pęknięć, stymulując wzrost nowych komórek skóry.

Nie ma na co czekać – pora udać się do apteki po glicerynę!

Ocena

Brak głosów