Damska torebka jest siedliskiem bakterii

www.sxc.hu

Istnieje wiele mitów na temat damskich torebek. Kobieca torebka jest wielką niewiadomą nawet dla samej właścicielki. Panie często wyciągają z nich najprzeróżniejsze rzeczy, w poszukiwaniu np. portfela, dokumentów, biletu - przy czym rzecz, której właśnie potrzebują, znajduje sie zawsze na samym dnie. Ta zasada dotyczy zwłaszcza dzwoniącego właśnie telefonu komórkowego... Niewiele kobiet jednak zdaje sobie sprawę, że w damskiej torebce mieszka więcej bakterii, niż w toalecie! 

 

O odkryciu poinformowali członkowie brytyjskiej organizacji Initial Washroom Hygiene, a opisano je szczegółowo w Daily Mail. Testy wykazały, że co piąta torebka jest rajem dla bakterii, które stanowią zagrożenie dla zdrowia. Do najbrudniejszych rzeczy, które nosimy w torebkach, należy krem ​​do rąk, tuż za nim są szminka i tusz do rzęs. Badanie wykazało, że największe zagrożenie stanowią skórzane torebki, są one dosłownie zasiedlone przez bakterie. Porowata struktura skóry sprzyja ich rozwojowi.

 

Torebka jest w stałym kontakcie z rękami i różnymi powierzchniami, więc ryzyko rozwoju drobnoustrojów jest bardzo duże, zwłaszcza jeśli rzadko ją czyścimy. Eksperci zalecają, aby kobiety regularnie myły ręce i czyściły torebkę antybakteryjnymi chusteczkami lub żelem antybakteryjnym.

 

 

Ocena

Brak głosów