Brytyjscy naukowcy wypowiedzieli się w sprawie idealnych kobiecych wymiarów

www.sxc.hu

Wąska talia jest marzeniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tymczasem naukowo udowodniono, że dotychczas uznawane za idealne kobiece wymiary - 90x60x90cm - są szkodliwe dla zdrowia!

 

Pracownicy jednej z londyńskich uczelni podali, że szerokość pasa u kobiet nie powinna przekraczać 50% jej wzrostu. Brytyjscy naukowcy twierdzą, że idealna talia kobiety powinna zawierać się w granicach 80-85cm. Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono również, że lekka nadwaga (dodatkowe 5-7 kg), może nawet przedłużać życie. Zbyt wąska talia za to może być oznaką poważnej choroby (np.anoreksji) lub wyniszczenia organizmu. 

 

Jednocześnie naukowcy ostrzegają, że znaczna nadwaga negatywnie wpływa na zdrowie człowieka, prowadzi do rozwoju cukrzycy i chorób układu krążenia i może być przyczyną przedwczesnej śmierci. Ostrzegają także, że gromadzenie sie nadmiaru tłuszczu w okolicach pasa, zwiększa u kobiet ryzyko zaburzeń równowagi hormonalnej i jest źródłem dodatkowych problemów zdrowotnych. W grupie ryzyka znajdują się zwłaszcza osoby o figurze "jabłka", które mają wąską talię, ale i okrągły brzuszek.

 

 

Ocena

Brak głosów