Soda oczyszczona sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem

Źródło: pixabay.com

Trądzik jest uporczywą dolegliwością skórną, która posiada wiele źródeł. Przede wszystkim odpowiadają za niego infekcje bakteryjne, przetłuszczanie się skóry i zatykające się pory. Chociaż trądzik nie jest poważną chorobą, powstałe w wyniku niego pryszcze mogą być bolesne, a przede wszystkim nieestetyczne i zostawiające blizny, dlatego nie powinno się bagatelizować tego problemu. Jeśli szukasz domowych sposobów na leczenie trądziku, koniecznie spróbuj sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona posiada właściwości przeciwzapalne oraz antyseptyczne, dlatego może pomóc w zmniejszeniu nasilenia trądziku i załagodzić stany zapalne skóry. Warto jednak pamiętać, że jest to substancja, która może działać drażniąco, dlatego powinno się ją stosować punktowo, raz na kilka dni.

 

Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej do leczenia trądziku. Można z niej zrobić maseczkę na twarz, dekolt, plecy i ramiona – wymieszać ze sobą 1-2 łyżki sody i odrobinę ciepłej wody, tak by powstała gęsta pasta. Maseczkę nałożyć na problematyczne obszary skóry i pozostawić na skórze przez 10-15 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą.

 

 

Soda oczyszczona świetnie sprawdzi się także w formie peelingu. Tworzymy tę samą pastę z sody i ciepłej wody, a następnie masujemy nią problematyczne obszary skóry. Należy pamiętać, że po zastosowaniu sody należy nałożyć na skórę krem nawilżający. Kolejną wskazówką jest stosowanie na twarz jedynie świeżo otwartego opakowania sody, ponieważ to, które długo leży w naszej szafce, może zawierać już bakterie, które niepotrzebnie zaognią problem.

 

Soda oczyszczona może nie sprawdzić się u posiadaczy bardzo wrażliwej skóry. Są jednak inne domowe środki do leczenia trądziku. Należą do nich między innymi: ocet jabłkowy oraz olejek z drzewa herbacianego, a przede wszystkim sprawdzi się dieta eliminująca cukier lub produkty, na które jest się uczulonym, np. mleko. Należy pamiętać, że jeśli domowe sposoby nie pomagają na nasze problemy skórne, powinniśmy udać się z nimi do lekarza.

Ocena

Brak głosów