Skąd moda na koreańskie produkty pielęgnacyjne?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Koreańskie produkty do pielęgnacji stają się coraz popularniejsze poza Koreą Południową i trend ten nie omija Polski. Bez względu na to, czy dotyczy to maseczek do twarzy, produktów do makijażu, czy kremów, w ostatnich latach koreańskie marki zawładnęły światowym rynkiem – nie bez powodu, ponieważ ich jakość oraz oferowane efekty są zdumiewające.   

Korea Południowa zdaje się obecnie przyćmiewać innych światowych liderów kosmetycznych, takich jak Francja, zarówno w zakresie innowacji, jak i tempa wytwarzania nowych produktów. Proste w składzie i zazwyczaj przystępne cenowo kosmetyki to teraz najbardziej pożądane artykuły.

Miłośnicy urody szybko rzucają się w wir oryginalnego świata koreańskiej pielęgnacji skóry, który korzysta ze składników takich, jak algi morskie, jad pszczeli, żeń-szeń, sfermentowany ryż, a nawet śluz ślimaka. Dzięki setkom entuzjastycznych recenzji kosmetyki te zyskały międzynarodową renomę. 

Jednak nie tylko linia produktów pielęgnacyjnych jest koreańskim strzałem w dziesiątkę, to także produkty do makijażu. W tym przypadku to znowu zasługa wprowadzanych innowacji i stosowania nieoczywistych rozwiązań. Koreańczycy lubią eksperymentować z urodą, podczas gdy ich konsumenci, na przykład w Europie, częściej pozostają wierni dla jednej, konkretnej marki.

Dzięki ciągłym badaniom, a także stawaniu się innowatorami popularnych produktów, takich jak kremy BB i maski do twarzy w arkuszu, koreańskie produkty pielęgnacyjne lub produkty nimi inspirowane, możemy dostać już dosłownie w każdej drogerii, a nawet supermarkecie. Charakteryzują się one między innymi silną ochroną przeciwsłoneczną i intensywnym nawilżeniem naszej skóry. Nie od dziś wiemy, że Azjatki słyną z wyjątkowo długiego młodzieńczego wyglądu, możliwe, że właśnie w tych kosmetykach znajdziemy do niego klucz.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)