Sen – najlepszy, niedoceniony kosmetyk dla Twojej urody

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nie zastanawiamy się nad tym na co dzień, gdy przeznaczamy pokaźne kwoty na poprawę naszego wyglądu. Warto jednak mieć świadomość, że jednym z kluczowych czynników, które pozytywnie wpływają na naszą urodę, jest sen.

Podczas snu nasze ciało ulega kompleksowej regeneracji. Zwiększa się przepływ krwi i produkcja kolagenu, a jednocześnie organizm redukuje poziom hormonów stresu. Wszystko to jest bardziej skuteczne dla naszego zdrowia i urody, niż jakikolwiek możliwy zabieg w spa.

 

Jeśli nie przeznaczamy wystarczającej ilości czasu na sen, od razu widać to po naszej twarzy. Oczy stają się podpuchnięte, pojawiają się ciemne podkrążenia, a skóra jest blada i odwodniona. Brak snu niekorzystnie wpływa także na gojenie się ran.

 

 

Sypiając właściwą dla naszego zdrowia ilość godzin, zmniejszymy natężenie takich dolegliwości skórnych, jak:

 

Sucha skóra

Kolagen wytwarzany podczas snu zwiększa przepływ krwi w naszej skórze, co skutkuje większym nawilżeniem, miękkością i elastycznością naszej cery.

 

Zmarszczki

W tym przypadku także wzmożona produkcja kolagenu działa na naszą korzyść. Jeśli sypiamy zdrowo, z wiekiem pojawi się na naszej twarzy znacznie mniej zmarszczek.

 

Opuchnięte oczy

Obrzęk powiek jest najbardziej oczywistym objawem niewyspania. Wskazane 7-8 godzin snu przywróci nam zdrowe, rzeźkie spojrzenie.

 

Poszarzała cera

Gdy się wysypiamy, nasza skóra wręcz promienieje. Jest to zasługa pobudzonego krążenia krwi, które nadaje cerze koloryt.

 

Słabe, łamliwe włosy

Podobnie jak w przypadku cery, włosy mogą wyglądać znacznie zdrowiej, jeśli się wysypiamy. Jest to zasługa zwiększonego podczas snu dostarczania składników odżywczych do mieszków włosowych.

 

Sen nie jest w stanie wyeliminować wszystkich dolegliwości skórnych, na przykład trądziku, jednak z pewnością wspomoże ich leczenie. Dobrze wypoczęta skóra także lepiej reaguje na produkty do jej pielęgnacji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)