Poznaj 5 sposobów, w jakie woda różana odżywi Twoją skórę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Woda różana to prawdziwe bogactwo przeciwutleniaczy, które efektywnie zwalczają stany zapalne. Ten kosmetyk jest używany od czasów starożytnych i nadal należy do najbardziej popularnych składników w szerokiej gamie produktów kosmetycznych. Co ważne, woda różana jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry – kojąc, nawilżając i pięknie pachnąc.

Demakijaż

Woda różana może być z powodzeniem wykorzystywana do demakijażu. Naturalny kosmetyk, w przeciwieństwie do drogeryjnych produktów, nie podrażni naszej skóry oraz jej nie wysuszy, ponieważ nie zawiera alkoholu. Aby stworzyć niezawodny, naturalny środek do demakijażu wystarczy wymieszać ze sobą 2 łyżki wody różanej i 1 łyżkę oleju migdałowego. Następnie zmywać makijaż przy użyciu nasączonego płatka kosmetycznego.

 

Koniec z podpuchniętymi powiekami

Ponieważ woda różana posiada właściwości chłodzące oraz przeciwzapalne, może być wykorzystana na podpuchnięte powieki. Wystarczy zanurzyć w wodzie waciki, a następnie położyć je na powiekach. Opuchnięcie powinno zelżeć w ciągu kilku minut.

 

Tonizowanie skóry

Używanie wody różanej jako toniku nie tylko pomoże w dokładniejszym oczyszczeniu skóry, ale także pozwoli na zachowanie jej naturalnego pH. Wodę różaną jako tonik można używać 2 razy dziennie, a regularne stosowanie w znacznym stopniu rozwiąże problem rozszerzonych porów oraz zaskórników.

 

 

Nawilżenie skóry

Wymieszaj ze sobą 6 łyżek wody różanej, 2 łyżki oleju kokosowego i 2 łyżki gliceryny. Powstała masa może być w powodzeniem wykorzystywana jako krem nawilżający. W zależności od rodzaju skóry, można go stosować raz lub dwa razy dziennie.

 

Leczenie wysypki

Ze względu na właściwości przeciwzapalne wody różanej, można stosować ją do leczenia wysypek. Podziała kojąco i chłodząco, a ponadto przyspieszy leczenie.

 

Wodę różaną można przygotować samodzielnie. Wystarczy jedynie oddzielić płatki róż od kwiatu, przemyć je pod bieżącą wodą, a następnie gotować w wodzie przez około 30 minut. Powstały napar odcedzamy na sitku i domowa woda różana jest gotowa do użycia. Uwaga – taki produkt należy przechowywać w lodówce.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen