Poznaj 3 sposoby na wykorzystanie brązowego cukru do pielęgnacji swojej skóry

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Aby cieszyć się miękką, elastyczną i czystą skórą, ważne jest także regularne złuszczanie martwego naskórka. Co ważne, aby wykonać odpowiedni peeling, wcale nie są potrzebne drogie zabiegi kosmetyczne, ponieważ podobny efekt można osiągnąć także w domowym zaciszu, przy użyciu naturalnych produktów. Jednym ze sposobów na domowy peeling skóry jest wykorzystanie cukru brązowego.

Cukier brązowy + miód

Ten przepis na peeling idealnie nadaje się dla osób o suchej skórze. Nawet sucha cera wymaga peelingowania, choć warto zadbać o to, aby zabieg ten był możliwie jak najdelikatniejszy. Wszystko, czego potrzebujesz do wykonania łagodnego peelingu, to: 1 łyżka cukru brązowego, 1 łyżka oleju kokosowego i 2 łyżeczki naturalnego miodu.

 

Składniki należy dokładnie wymieszać, a następnie rozprowadzić na twarzy, omijając okolice oczu. Delikatnie masuj skórę, wykonując okrężne ruchy. Następnie pozostaw maseczkę na twarzy przez 10 minut, po czym spłucz ją dokładnie letnią wodą. Skóra będzie gładka i nawilżona, przebarwienia zostaną rozjaśnione, a dodatkowo nie wystąpią żadne podrażnienia.

Cukier brązowy + olej kokosowy

Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej, ten peeling najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Połącz ze sobą 1,5 łyżeczki brązowego cukru i 1 łyżeczkę oleju kokosowego. Powstałą masę nałóż na twarz, omijając okolice oczu i delikatnie masuj, wykonując okrężne ruchy. Następnie spłucz peeling zimną wodą i osusz twarz przy użyciu czystego ręcznika. Efekt? Oczyszczona i odżywiona skóra.

 

Cukier brązowy + olej migdałowy

Ten peeling najlepiej sprawdzi się u osób, które mają do czynienia z przebarwieniami słonecznymi. Olej migdałowy ma właściwości ochronne przed szkodliwym promieniowaniem UV. Do wykonania peelingu potrzeba jedynie: 1 łyżki brązowego cukru i 1 łyżeczki oleju migdałowego. Peeling wykonujemy w ten sam sposób, co dwa wyżej wymienione. W efekcie rozjaśnimy nasze przebarwienia i odżywimy nadwyrężoną opaleniem skórę.

Warto pamiętać, że każdy z peelingów można stosować także na resztę ciała, na przykład na plecy oraz nogi, choć wówczas konieczne będzie zużycie większej ilości produktów. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen