Picie słodkich, gazowanych napojów może zmniejszać szanse na zajście w ciążę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kobiety, które planują zajść w ciąże, powinny zrezygnować z picia słodkich, gazowanych napojów. Są one nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia i zwiększają ryzyko nadwagi, ale także mogą negatywnie wpływać na naszą płodność.

Badania przeprowadzone przez Boston School of Public Health wykazały, że codzienne picie słodkich gazowanych napojów może zmniejszać szanse na poczęcie dziecka. Co ciekawe, zależność ta występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

Póki co nie zweryfikowano na czym dokładnie polega wykazana zależność. Badano jedynie sposób odżywiania się ludzi oraz ich skuteczność w prokreacji. Osoby, w których codziennym jadłospisie znajdowały się słodkie gazowane napoje, miały znacznie większe trudności w poczęciu dziecka.

 

 

Ponieważ niepłodność jest coraz bardziej powszechnym problemem, który dotyka wielu ludzi, warto zwrócić uwagę na sposób odżywiania, który praktykujemy. W sumie udowodniono, że codzienne picie napojów gazowanych wiąże się z o 25 % mniejszą szansą na ciążę u kobiet i o 33 % mniejszą szansą na płodność u mężczyzn.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen