Oto cztery objawy stresu widoczne na twojej skórze

Źródło: pixabay.com

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na stan i ogólny wygląd skóry – pogoda, zanieczyszczenie powietrza, palenie, picie alkoholu, czy niestosowanie kremu z filtrem. Jednym z najważniejszych czynników jest również stres, który może powodować poważne problemy skórne.

Niestety stres jest nieodłączną częścią życia większości ludzi. Warto więc podjąć działania, które pomogą obniżyć poziom kortyzolu – hormonu stresu. Oto cztery problemy skórne, które mogą zostać spowodowane przez stres:

1. Stany zapalne

Zbyt duży stres może powodować różnego rodzaju problemy w jelitach. Kiedy doświadczamy dużego stresu, układ trawienny zwalnia, co prowadzi do wzrostu liczby niezdrowych bakterii w jelitach. Zaburzenia pracy jelit mogą prowadzić do dysbiozy, co w zasadzie oznacza, że ​​jelita mogą być podatne na przeciekanie. Może to prowadzić do problemów z całym organizmem, w tym ze skórą.

2. Przetłuszczanie się skóry

Stres powoduje, że organizm produkuje więcej kortyzolu, a jego zwiększona ilość prowadzi do zwiększonej aktywności gruczołów łojowych. W przypadku posiadania cery tłustej lub mieszanej, może to powodować zatykanie porów oraz powstawanie wyprystków.

3. Bezsenność

Sen lub jego brak może mieć ogromny wpływ na stan skóry. Podczas snu nasza skóra przechodzi procesy regeneracji. Niewystarczająca ilość snu może prowadzić do problemów dermatologicznych, a także do powstawania charakterystycznych cieni i opuchlizny pod oczami.

4. Przesuszanie i łuszczenie się skóry

Stres może powodować nie tylko przetłuszczanie, lecz również silne wysuszanie cery. W stresie cało wytwarza adrenalinę, co zwiększa prawdopodobieństwo pocenia się, to natomiast może prowadzić do odwodnienia. W przypadku osób z przesuszoną skórą może to być poważnym problemem.

To tylko niektóre problemy związane z wpływem stresu na nasze zdrowie oraz wygląd. Aby zachować nieskazitelny wygląd skóry warto zadbać o nią przede wszystkim od środka. Pierwszym krokiem jest zminimalizowanie lub wyeliminowanie stresu w naszym życiu, a także odpowiednia ilość snu.

Ocena

Brak głosów

Moja skóra o wiele bardziej się przetłuszcza kiedy się stresuję. A ostatnio pojawiły się jeszcze biegunki i rewolucje jelitowe. Dlatego zaczęłam częściej chodzić na siłownię, bo zauważyłam, że ćwiczenia bardzo mi pomagają w walce ze stresem. Łykam też debutir, który wpiera pracę jelit i widzę systematyczną poprawę.

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.