Olej z pestek winogron naturalnym, uniwersalnym kosmetykiem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Olej z pestek winogron jest wyjątkowo bogaty w kwasy tłuszczowe omega-6, przez co uważa się go za bardzo zdrowy dodatek do zbilansowanej diety. Oprócz zastosowania kulinarnego, olej ten może mieć jednak także zastosowanie kosmetyczne. Nadaje się do pielęgnacji włosów, ale także naszej skóry.  

Olej z pestek winogron jest produktem ubocznym, wynikającym z produkcji wina, a jego właściwości zdrowotne zależą w głównej mierze właśnie od samego procesu produkcji. Większość dostępnych w sklepach olejów winogronowych powstaje przy użyciu chemicznych rozpuszczalników, takich jak heksan i nie są one zdrowe. Dlatego powinnśmy unikać olejów, które nie są tłoczone na zimno, ponieważ bardzo wysoka temperatura może uszkadzać ich strukturę.

Prawidłowo wytworzony olej z pestek winogron jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 oraz witaminę E, która jest przeciwutleniaczem, pomagającym chronić komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Stosowanie oleju z pestek winogron na naszą skórę pomoże przede wszystkim w efektywnym nawilżeniu, leczeniu trądziku, rozjaśnieniu skóry, zwężeniu porów, zmniejszeniu widoczności blizn, a także w demakijażu, dlatego warto używać go szczególnie do tej czynności.

Olej z pestek winogron szybko wnika w skórę i nie pozostawia na niej tłustego filmu. Wystarczy wmasować w oczyszczoną skórę twarzy kilka kropel oleju przed położeniem się spać. Ten sam proces można powtarzać także rano. Ponieważ olej z pestek winogron nie zatyka porów, jest idealny dla wszystkich rodzajów skóry, także tłustej.

Również włosy mogą skorzystać przy stosowaniu oleju z pestek winogron. Jeśli posiada się przesuszoną skórę głowy, skłonną do łupieżu, olej z pestek winogron może okazać się wyjątkowo dobrą alternatywą do pielęgnacji. Co ciekawe, olej z pestek winogron jest także naturalnym lekiem na łysienie. Uważa się, że zawarty w nim kwas linolenowy stymuluje porost włosów. W przeciwieństwie do innych olejów roślinnych, olej z pestek winogron jest wyjątkowo lekki, przez co nawilża włosy, ale ich nie obciąża.

Należy pamiętać, że naturalne produkty także mogą powodować reakcje alergiczne. Dlatego przed ich zastosowaniem warto przetestować je najpierw na małym obszarze niewidocznej skóry. Jeśli nie wystąpią żadne niepożądane objawy, takie jak zaczerwienienie, swędzenie lub wysypka, produkt jest bezpieczny do użycia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen