Najnowsze odkrycia wskazują na to, że kobiety potrzebują więcej snu niż mężczyźni

Źródło: pixabay.com

Według Jima Horne, profesora Uniwersytetu Loughborough w Anglii, dla kobiet stan niewyspania ściśle wiąże się ze wzrostem poziomu wyczerpania psychicznego, agresji, gniewu i podatności na depresję. Te uczucia nie są natomiast związane z tym samym stopniem niedoboru snu u mężczyzn.

Przeciętnie siedem godzin snu na dobę wystarcza większości mężczyzn do normalnego funkcjonowania. Jednak profesor Horne odkrył, że mózg kobiety jest inny, bardziej skomplikowany, przez co jego potrzeba odpoczynku podczas snu jest nieco większa.

Co sprawia, że mózg kobiety jest bardziej skomplikowany? W przeciwieństwie do mężczyzn kobiety charakteryzują się większą wielozadaniowością i eksploatują swoje mózgi w większym stopniu. Oznacza to, że potrzebują więcej czasu na regenerację, a to zapewnia dobry sen lepiej niż jakiekolwiek inne działania.

A co ze zmęczonym mężczyzną? Profesor Horne stwierdził, że mężczyźni którzy posiadają pracę wymagającą od nich podejmowania wielu decyzji, a zatem obciążają swój mózg ponadprzeciętnie, mogą również wymagać więcej snu niż przeciętny mężczyzna. Jednak w dalszym ciągu nie osiągają poziomu zapotrzebowania na sen przeciętnej kobiety. Złożoność kobiecego mózgu sprawia bowiem, że kobiety potrzebują tego snu po prostu więcej.

Ocena

Brak głosów

"Według Jima Horne, profesora Uniwersytetu Loughborough w Anglii, dla kobiet stan niewyspania ściśle wiąże się ze wzrostem poziomu wyczerpania psychicznego, agresji, gniewu i podatności na depresję. Te uczucia nie są natomiast związane z tym samym stopniem niedoboru snu u mężczyzn"

Co za kretyn stoerzył te "madrosci" zapotrzwbowanie na sen to cecha inywidulana i jest tak samo nie krzystna dla zdrowia dla osob które tego snu potrzebuja wiecej. Trzeba chyba nie miec mózgu aby sadzic ze niewyspany mezczyzna to szczesliwy mezczyzna.

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.