Mocne strony bycia kobietą

www.sxc.hu

Każda kobieta jest piękna na swój sposób - kobiety są wyjątkowe i niepowtarzalne, delikatne i niezwyciężone, wrażliwe i zazdrosne. Kobiety nie byłyby jednak takie, gdyby nie było w pobliżu mężczyzn. Mężczyźni także należą do rasy ludzkiej, jednak znaczące różnice, które pojawiły się w toku ewolucji pomiędzy kobietą, a mężczyzną, nie wystąpiły tylko na poziomie anatomicznym.

 

Wszechstronność kobiet

Kobiecy mózg jest zaprogramowany do jednoczesnego wykonywania wielu zadań, które nie są ze sobą powiązane. Zwykła obserwacja z dnia codziennego: kobieta jest w stanie ogladać serial w telewizji, prasować ubranie i obserwować dziecko, jednocześnie rozmawiając przez telefon. Tymczasem mężczyźni mogą wykonywać tylko jedną czynność w tym czasie. Jeśli oglądają mecz piłki nożnej, są w stanie zająć się tylko czymś do chrupania. Gdy mężczyzna zatrzymuje samochód, aby sprawdzić mapę drogową, to przede wszystkim wyłącza radio. Większość kobiet nie rozumie, dlaczego mężczyźni tak robią. Wynika to z faktu, że męski mózg nie jest w stanie kontrolować kilku rzeczy naraz. Wprawdzie popularny dowcip mówi, że "dowodem na to, że mężczyźni potrafią się skupić na dwóch rzeczach naraz, są kobiece piersi", jednak prawda jest okrutna - w męskim mózgu istnieje mniej połączeń nerwowych pomiędzy lewą i prawą półkulą mózgu i przepływ informacji pomiędzy obiema półkulami jest dużo wolniejszy.

Płeć piękna potrafi myć zęby i jednocześnie rozmawiać. Czasem, przesuwając szczoteczkę w górę i w dół, mieszają jednocześnie zupę. Dla większości mężczyzn takie zadanie będzie za trudne. xxx W takiej sytuacji mózg koncentruje się na jednej czynności. Podczas mycia zębów, mężczyźni mają tendencję do pochylania się lekko nad umywalką, rozstawiając nogi na około 30cm, a ich głowa przeważnie porusza się w górę i w dół, w rytm ruchu szczoteczki.

 

Sprawy rodzinne

W sytuacjach konfliktowych w rodzinie, kobiety wykazują większą tolerancję i wcześniej wykazują chęć kompromisu i pojednania. Często reagują emocjonalnie płacząc i użalając się nad sobą. Mężczyźni częściej uciekają się do krzyków i przekleństw. Z kolei żona podczas kłotni często wypomina dawne urazy i błędy popełnione przez jej męża w przeszłości.

Po kłotni kobieta odczuwa potrzebę podzielenia się emocjonalnym bólem z przyjaciółką, starając się pozbyć stresu poprzez rozmowę. Mężczyźni, wręcz przeciwnie, starają się odizolować od emocji, stresu i depresji, koncentrując się na czymś innym. W większości przypadków, skupiają swoją energię na aktywności fizycznej, w ten sposób łagodząc powstałe napięcie. Po większej awanturze udaje się im często naprawić samochód lub cieknący kran.

 

Wystarczy posłuchać

Zdenerwowana lub zestresowana kobieta szuka kogoś, komu ufa i może szczegółowo opowiedzieć o swoich doświadczeniach i wyzwaniach. Łatwiej wtedy sobie radzi z problemami. Kiedy takie zdarzenia próbuje omawiać z mężczyzną, on błędnie zakłada, że kobieta oczekuje od niego porady i zaczyna szukać rozwiązania. To nie jest niestety to, czego oczekuje kobieta, której do wszystkich problemów dochodzi kolejny - brak zrozumienia u partnera.

Mężczyźnie w takiej sytuacji bardzo trudno kontynuować rozmowę, ponieważ jego rady zostają odrzucone, a on czuje się bezużyteczny i zdezorientowany. Przecież on nawet nie wie, że w trakcie takich wynurzeń kobieta od mężczyzny wymaga tylko dwóch rzeczy: słuchać i współczuć, i nie ma znaczenia to, że on ​​nie do końca rozumie, o co chodzi. Tylko mężczyźni z wieloletnim doświadczeniem poznają tę tajemną prawdę, że mówienie przez kobiety o ich problemach, nie jest prośbą o poradę.

 

Różnice w nawykach kobiet i mężczyzn

 • Kobieta przychodząc do pracy w butach, bardzo często zmienia je na miejscu na piękne, pasujące do spódnicy - szpilki. Mężczyzna, z reguły nie zmienia swoich butów w pracy. On może nosić tę samą parę butów przez kilka dni, tygodni, miesięcy ...
 • Kobieta ubiera rękawiczki przed wyjściem na zewnątrz.
 • Gdy kobieta nosi jego koszulę, wygląda delikatnie i krucho. A jak świadczyłoby to o nim, gdyby przyniósł rano śniadanie do łóżka, ubrany w jej bluzkę i rajstopy?
 • Po kąpieli, kobieta, bez względu na to, czy ma krótkie, czy długie włosy, zawsze zawiązuje na głowie turban z ręcznika, przez co najmniej jedną minutę. Przyczyny tego rytuału są nieznane.
 • Gdy kobieta chce czymś rzucić, odchyla rękę nie w bok, a do tyłu. Pewnie dlatego nigdy nie wysyła się kobiet, żeby wysadzały czołgi.
 • Siadając, kobiety łączą obie nogi razem, dlatego w środkach transportu publicznego obok nich jest najwięcej miejsca.

 

Korzyści z bycia kobietami

 • Nazwiska, z którym się urodziła, nie jest zmuszona nosić do końca życia.
 • U kobiet estetyczny zmysł jest o wiele bardziej rozwinięty, niż u mężczyzn, dlatego tylko one mogą zrobić z budy- przytulny dom.
 • Jej zawsze wypada popłakać, żeby zmniejszyć stres. Kobiety płaczą cztery razy częściej, niż mężczyźni. Płacząca kobieta wzbudza troskę i współczucie. Płaczący mężczyzna - niesmak i zdumienie.
 • Prawdopodobieństwo, że w wieku trzydziestu lat kobieta będzie łysa, jest znacznie mniejsze, niż w przypadku mężczyzn.
 • Kobietom nie przeszkadza, gdy bielizna utknie im między pośladkami.
 • Bezrobotnego mężczyznę nazywa się "pasożytem" , niepracujące zawodowo kobiety to "gospodynie domowe".

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.