Masz problem z rozszerzonymi porami? Oto kilka sposobów na ich zwężenie!

Źródło: pixabay.com

Pory na naszej skórze mogą być bardziej lub mniej zauważalne, w zależności od jej rodzaju. Jeśli borykamy się z problemem rozszerzonych porów, istnieją pewne domowe sposoby na ich zwężenie. Wiążę się to ściśle z dbaniem o ogólne zdrowie naszej skóry.

Podstawowymi przyczynami powstawania rozszerzonych porów są:

 

- nadmiar sebum (gruczoły łojowe człowieka wytwarzają za dużo łoju)

- zmniejszona elastyczność skóry

- zwiększona objętość mieszka włosowego, który zatyka por

- niewłaściwa pielęgnacja skóry (brud i makijaż zatykają pory)

 

Zanieczyszczone pory mogą także przekształcać się w stany zapalne skóry, czyli różnego rodzaju pryszcze i zaskórniki.

 

Aktywność gruczołów łojowych u ludzi zależy od ich naturalnych predyspozycji. Posiadanie rozszerzonych porów nie stanowi problemu zdrowotnego, a ich wielkość to wyłącznie kwestia estetyczna. Najlepszym sposobem na zwężenie porów jest zapewnienie skórze elastyczności. W jaki sposób to osiągnąć?

 

 

Wybieraj produkty na bazie wody

Jeśli masz tłustą cerę, wówczas wskazane jest stosowanie produktów do pielęgnacji skóry opartych na wodzie. Oleje niepotrzebnie będą prowadzić do nadmiaru tłustego filmu na skórze, który będzie zapychał nasze pory.

 

Myj twarz rano i wieczorem

Mycie twarzy to podstawowa pielęgnacja skóry. Nie należy zapomnieć w niej o stosowaniu wody oraz środka czyszczącego. Same chusteczki do demakijażu nie wystarczą!

 

Wybieraj produkty oczyszczające na bazie żelu

Kremowe środki myjące mogą sprawiać trudności przy spłukiwaniu, zwłaszcza jeśli ma się rozszerzone pory. Dlatego najlepsze rozwiązanie stanowią żele myjące.

 

Stosuj peelingi

Złuszczanie martwego naskóra jest bardzo ważnym działaniem zapobiegającym rozszerzaniu oraz zapychaniu się porów w naszej skórze. Osoby o tłustej cerze powinny stosować peelingi 1-2 razy w tygodniu. Pozbędziemy się w ten sposób brudu, martwych komórek skóry oraz nadmiaru łoju. Pamiętaj jednak, że zbyt częste zabiegi złuszczające mogą przesuszyć skórę.

 

Codziennie nawilżaj skórę

Popularnym błędem osób o tłustej cerze jest rezygnacja z jej nawilżania. Jednak nawilżanie znacznie zmiękcza i uelastycznia naszą skórę, co sprawia, że gruczoły łojowe zaczynają wydzielać mniej sebum.

 

Stosuj maseczki z glinek

Oczyszczające, jednak naturalne maseczki są idealnym sposobem na wspomożenie pielęgnacji naszej skóry. Można stosować je 1-2 razy w tygodniu i z pewnością zobaczymy znaczną różnicę w stanie naszej cery.

 

Zawsze zmywaj makijaż na noc

Spanie w makijażu jest bardzo częstym źródłem zablokowania porów, ponieważ gromadzi się w nich makijaż, łój oraz bakterie.

 

Stosuj krem z filtrem

Uszkodzenie naszej skóry przez promienie słoneczne może ją bardzo wysuszyć, a to z kolei przełoży się na nadmierną produkcję łoju przez gruczoły łojowe. Dlatego tak ważne jest, aby chronić naszą skórę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. 

 

Do codziennej pielęgnacji naszej skóry powinniśmy zaliczyć także picie odpowiednich ilości wody oraz zdrowe odżywianie. Nasza skóra potrzebuje nawodnienia, a także składników odżywczych, takich jak tłuszcze, białka i węglowodany.

Ocena

Brak głosów