Małe zmiany w czasie spożywanych posiłków pomogą Ci schudnąć

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie naukowym Journal of Nutritional Science wykazało, ze drobna modyfikacja czasu spożywania śniadania oraz kolacji może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Co więcej, specjaliści twierdzą, że wiąże się to z lepszymi wynikami zdrowotnymi.

Naukowcy zaprosili 16 osób do udziału w badaniu nad wpływem czasu spożywania posiłków na wagę człowieka. Osoby zostały podzielone na dwie grupy: w pierwszej śniadanie jedzono o 90 minut później, a obiad o 90 minut wcześniej niż zwykle. Druga grupa jadała bez zmian, tak jak do tej pory. W żaden sposób nie wpływano na to, co dokładnie jadali uczestnicy.

Wyniki wykazały, że uczestnicy pierwszej grupy, która zmieniła czas spożywanych posiłków, stracili po 10 tygodniach ponad 2 razy więcej tkanki tłuszczowej od osób, które nic nie zmieniły w swojej diecie. Pacjenci wypowiadali się, że zmiana godzin śniadania i kolacji zmniejszyła ich apetyt, przez co podjadali mniej w ciągu dnia.

Chociaż badanie jest niewielkie, dostarczyło cennego wglądu w to, jak niewielkie zmiany w naszych nawykach żywieniowych mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Redukcja tkanki tłuszczowej to przecież nie tylko ładniejsza sylwetka, ale także zmniejszenie ryzyka wystąpienia wielu niebezpiecznych chorób, jak miażdżyca czy cukrzyca.

Ciekawy okazał się jednak fakt, że aż 57% uczestników, mimo powodzenia w odchudzaniu, zadeklarowało, że wróci do starego rytmu spożywania posiłków, ponieważ poprzedni zbyt bardzo ingerował w ich codzienne obowiązki. Jak widać, nie wszyscy wyciągamy rozsądne wnioski.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen