Kwas hialuronowy – najcenniejszy składnik kosmetyczny dla Twojej cery

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym, który występuje we wszystkich organizmach i należy do związków mających identyczną budowę zarówno u bakterii, jak i u ssaków. Do jego najważniejszych właściwości zdrowotnych należy przede wszystkim leczenie ran, zwalczanie wolnych rodników oraz nawodnianie skóry.

Dzięki stosowaniu kwasu hialuronowego na naszą cerę, nasycimy ją blaskiem, zminimalizujemy zmarszczki, a skóra stanie się bardziej jędrna. Kwas hialuronowy ochroni również naszą skórę przed działaniem wolnych rodników, które dostają się na jej powierzchnię każdego dnia. 

Kwas hialuronowy możemy dostarczać do naszej cery przede wszystkim za pomocą kremów oraz serum z jego zawartością, ale to jeszcze nie wszystkie opcje. Powinniśmy szukać kosmetyków z zawartością retinoidów – organicznych związków chemicznych oraz kwasowych pochodnych witaminy A. Przyspieszają one wzrost kolagenu, ale także stymulują syntezę kwasu hialuronowego. Co ciekawe, niektóre badania wykazały, że produkcję kwasu hialuronowego przez nasz własny organizm, stymulują także intensywne ćwiczenia fizyczne.

Oczywiście nie można pominąć możliwości wypełniania zmarszczek poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w naszą skórę. Tego rodzaju zabieg można wykonać w każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest wskazany dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwskazaniem są także stany zapalne skóry, niektóre choroby oraz skłonność do powstawania blizn.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen