Kosmetyczne zastosowanie oleju z awokado

Źródło: pixabay.com

Do niedawna olej z awokado słynął jedynie ze swojego zastosowania w kuchni, jednak od dłuższego czasu panuje moda na stosowanie olejów roślinnych do pielęgnacji twarzy. Tak jak i olej słonecznikowy, migdałowy czy kokosowy, olej z awokado posiada bardzo pozytywny wpływ na stan naszej skóry i z pewnością warto spróbować jego stosowania.

Nawilżenie

Przede wszystkim, olej z awokado jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, przez co doskonale nadaje się do nawilżania skóry. Oprócz tego w składzie oleju z awokado znajdziemy cenne witaminy: A, D oraz E. Nasz naskórek będzie łatwo wchłaniał te drogocenne składniki odżywcze, co szybko zaowocuje efektami – miękką, promienną cerą o wyrównanym kolorycie.

 

Łagodzenie stanów zapalnych, łuszczycy oraz egzemy

Przeciwutleniacze i witaminy zawarte w oleju z awokado mogą pomóc w leczeniu suchej, podrażnionej i łuszczącej się skory. Niemniej jednak, należy najpierw wypróbować stosowanie oleju na małym fragmencie skóry, w celu upewnienia się czy nie występuje reakcja alergiczna.

 

Zapobieganie trądzikowi i jego leczenie

Odpowiednie nawilżenie skóry może zmniejszyć wydzielanie przez nią sebum, przez co maleje ryzyko na powstawanie nieestetycznych wyprysków. Olej z awokado posiada także działanie przeciwzapalne, więc może pomóc w zwalczaniu już powstałych zmian skórnych, takich jak trądzik.

 

 

 

Przyspieszone gojenie się ran

Jedno z badań przeprowadzonych w 2013 roku wykazało, że kwas oleinowy, który znajduje się w oleju z awokado, może wspomagać syntezę kolagenu, a zatem przyspieszać gojenie się ran. Dotyczy to oczywiście ran, które już wstępnie się zabliźniły, jednak mimo wszystko warto wypróbować tę metodę.

 

Łagodzenie oparzeń słonecznych

Przeciwutleniacze zawarte w oleju z awokado mogą pomóc złagodzić objawy poparzenia słonecznego. Odpowiadają za to witamina E, beta karoten, witamina D oraz lecytyna, które wspomagają gojenie i koją podrażnioną skórę.

 

Zmniejszenie oznak starzenia

Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się właśnie na skórze. Niektóre badania wykazały, że spożywanie zdrowych tłuszczów, takich jak olej z awokado, może pomóc naszej skórze w zachowaniu jej elastyczności.

 

Wzmocnienie paznokci

Stosowanie naturalnych olejów na paznokcie może pomóc w utrzymaniu ich w dobrej kondycji. W efekcie paznokcie będą mniej łamliwe, o zdrowym kolorze i bardziej lśniące.

 

Leczenie łupieżu

Stosowanie oleju z awokado na skalp głowy bezpośrednio przed myciem włosów może pomóc w uporaniu się z uciążliwymi dolegliwościami skóry głowy, takimi jak łupież.

Ocena

Brak głosów