Kawa źródłem zdrowia dla Twojej skóry

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, który nie tylko dodaje nam energii, ale także w świetle ostatnich badań, poprawia ogólny stan naszego zdrowia. Ze względu na dużą zawartość antyoksydantów, kawa ma także szczególne właściwości odżywcze względem naszej skóry. Oto niektóre z nich:

Gdy wypijemy rano kawę, nasze krążenie przyspiesza i czujemy przypływ energii, ale to nie wszystko. Zastrzyk witalności widać także na naszej twarzy, która ma bardziej promienny wygląd. Ten efekt dotyczy wszystkich rodzajów kawy i jest niezależny od techniki jej parzenia.

Ekstrakt z kawy jest także częstym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry, których główną właściwością jest regeneracja uszkodzeń komórek skóry w wyniku promieniowania UV. Dodatkowo zawarte w kawie przeciwutleniacze zwalczają wodne rodniki, przez co spowalniają starzenie się skóry, czyli wszelkiego rodzaju zmarszczki i przebarwienia.

Fusy pozostałe po kawie parzonej są świetnym materiałem na naturalny, odżywczy peeling. Taki zabieg możemy wykonywać w domowym zaciszu – wystarczy wymieszać pozostałe po kawie fusy z ulubionym olejem lub miodem – jeśli takiego nie mamy, sama kawa także wystarczy. W ten sposób nie tylko złuszczymy martwy naskórek, ale także wtłoczymy w skórę cenne składniki odżywcze. Zabieg można stosować na dowolnej partii ciała. 

 

 

Jeżeli chcemy zmniejszyć opuchnięcie i zaczerwienienie wokół naszych oczu, możemy spróbować położyć na naszych powiekach kostki zamarzniętej kawy. Taka czynność powinna jednak być przeprowadzana z użyciem materiału (na przykład ręcznika), który będzie odgradzał naszą skórę od bezpośredniego kontaktu z lodem, ponieważ możemy nabawić się podrażnień.

Natomiast jeśli zależy nam na pozbyciu się cieni wokół oczu, koniecznie warto zastosować ten przepis. Wymieszaj 5 łyżeczek mielonej kawy z 1 łyżeczką oliwy z oliwek i 1 łyżeczką miodu. Powstałą masę należy nałożyć na okolice oczu, na czas około 30 minut. Następnie dokładnie zmyć letnią wodą. Cienie będą o wiele mniej wyraźne, a skóra wokół naszych oczu nawilżona i odżywiona.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen