Kąpiel z solą himalajską – relaks i korzyść dla Twojego zdrowia

Źródło: pixabay.com

Sól himalajska jest popularna nie tylko jako dodatek do potraw, ale wykorzystuje się ją również w medycynie naturalnej, np. w zabiegach spa czy prozdrowotnych lampach solnych. Kluczowe znaczenie ma tutaj fakt pochodzenia soli, ponieważ wydobywa się ją u podnóża Himalajów, gdzie znajdują się złoża istniejące już od 200 mln lat. Kamień, oprócz soli, zawiera więc sporą dawkę magnezu, potasu i żelaza.

Właściwości zdrowotne soli himalajskiej są zróżnicowane i zależą od sposobu jej stosowania. Oprócz wykorzystania w celach kulinarnych, bardzo popularne przeznaczenie soli himalajskiej to kąpiele z jej dodatkiem.

Ulga dla stóp

W wodzie z solą himalajską można przykładowo moczyć stopy, co pomoże w uzyskaniu odprężenia i rozmiękczenia zrogowaciałej skóry na piętach.

Odżywczy i pobudzający krążenie peeling

Bardzo dobrze sprawdzi się peeling wykonany z soli himalajskiej. Wystarczy połączyć ze sobą 1 filiżankę soli z ¼ filiżanki oliwy z oliwek – dla uzyskania przyjemnego zapachu możemy dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, np. lawendowego lub różanego.

Powstały peeling rozprowadzamy na wybranych partiach ciała, np. nogach, i delikatnie masujemy, stosując okrężne ruchy. W efekcie skóra stanie się gładka, lśniąca i nawilżona. Sól posiada działanie antybakteryjne, więc znikną ewentualne niedoskonałości. Pamiętajmy jednak, że peeling z soli himalajskiej należy stosować na nieuszkodzoną skórę, ponieważ jakiekolwiek ranki czy zadrapania mogą dotkliwie szczypać.

Kąpiel z solą himalajską

Bez wątpienia najlepszym sposobem na wykorzystanie soli himalajskiej jest po prostu dodanie jej do kąpieli, którą możemy stosować 1-2 razy w tygodniu. W ten sposób złagodzimy stany zapalne i podrażnienia występujące na naszym ciele, działając antybakteryjnie na powierzchnię skóry. Co więcej, pobudzimy krążenie krwi, przyjemnie się relaksując.

Aby uzyskać maksymalne korzyści z kąpieli z dodatkiem soli himalajskiej, należy wykonać ją już po wcześniejszym, dokładnym umyciu całego ciała. Do właściwej kąpieli nie używajmy już żadnych dodatkowych kosmetyków, jak szampon czy żel myjący. Zadbajmy także o to, by woda była przyjemnie ciepła.

Sól należy stopniowo dodawać do wody, w zależności od wielkości wanny możemy wsypać ok. 2-3 łyżki. Poczekajmy, aż sól całkowicie się rozpuści i dopiero zanurzmy się w relaksującej kąpieli. Po wyjściu z wanny zaleca się uzupełnienie płynów poprzez wypicie 1-2 szklanek wody.  

Ocena

Brak głosów