Jakie zalety ma zimny prysznic?

Kategorie
Źródło: freeimages.com

Po długim i męczącym dniu nie ma nic lepszego niż kąpiel w ciepłej wodzie. Jednak nie każdy z nas ma czas żeby sobie na nią pozwolić. Znacznie skuteczniejszego i lepsze działanie ma zimny prysznic. Jeżeli będzie wykonywany codziennie, nie tylko podkręci metabolizm ale także wzmocni odporność. A to nie wszystkie z jego cennych właściwości.

 

 

 

Jeżeli masz problemy z porannym wstawaniem to koniecznie znajdź rano czas na zimny prysznic. Błyskawicznie i fantastycznie orzeźwia, dodatkowo dodaje energii na cały dzień oraz jest mniej czasochłonny niż przygotowanie dobrej kawy. Po takim prysznicu ciało jest wychłodzone, a co za tym idzie organizm musi podjąć wysiłek aby przywrócić odpowiednią temperaturę. Oznacza to wydatek energetyczny, a więc spalanie kalorii i przyspieszenie przemiany materii. 

Dobrze hartuje to organizm i przygotowuje go na zimę. Jednak najważniejsze jest to, że ciało poprawia zdolność do przystosowania się do warunków panujących za oknem. Bardzo ciężko w dzisiejszych czasach ograniczyć wszystkie źródła zanieczyszczenia organizmu. W związku z tym, że zimny prysznic poprawia krążenie i przyspiesza metabolizm, wzmaga również zdolność do naturalnego detoksu.

Dobrze jest wziąć zimny prysznic po różnego rodzaju wysiłku fizycznym, saunie bądź też jodze, która jest w wysokich temperaturach. W efekcie będziemy mieć znacznie mniejsze zakwasy oraz mięśnie następnego dnia będą zregenerowane. Łatwiej także uniknąć jest kontuzji.

 

 

Ocena

Brak głosów