Jaki makijaż i fryzurę wybrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Źródło: freeimages.com

Pierwsze wrażenie dla pracodawcy jest niezwykle istotne. Oprócz odpowiedniego ubioru bardzo ważna jest fryzura i makijaż. Wygląd powinien emanować schludnością, kompetencją oraz dbałością o szczegóły. Pewność siebie, zdobyta poprzez odpowiednią stylizację bardzo ułatwi prezentację swojego doświadczenia, a także kwalifikacji.


Włosy powinno się wymyć na dzień przed rozmową kwalifikacyjną. Dzięki temu rano zaoszczędzi się wiele cennego czasu. Bardzo dobrym pomysłem jest również upięcie ich w koński ogon, dzięki temu uniknie się nerwowego ich owijania wokół palców. Fryzura powinna być ładna, prosta i schludna. Nawet jeżeli na codzień nie używa się lakieru do włosów, dobrze jest spryskać włosy kosmetykiem, który je utrwali.

Lepiej jest także unikać różnego rodzaju błyszczących akcesoriów do włosów oraz noszenia czapki. Pozostawia ona na włosach nieestetyczny nieład. Jeśli jednak na dworze jest bardzo zimno i okrycie głowy jest konieczne to najlepiej jest ściągnąć czapkę zaraz po wejściu do budynku i skontrolować stan włosów w najbliższym lustrze.

Jeśli poranny makijaż zajmuje 5 minut, to przed rozmową najlepiej poświęcić na tę czynność 15 minut. Stres związany z rozmową kwalifikacyjną znacznie utrudnia wykonanie make-upu. Najlepiej zacząć od zatuszowania niedoskonałości cery. Dobrze jest także dodać koloru policzkom. O wiele lepiej od pudru brązującego sprawdzi się w tej sytuacji róż.

Oczy i usta powinny być pomalowane bardzo delikatnie. Zdecydowanie należy unikać błyszczyka. Jest za bardzo połyskliwy oraz młodzieżowy. Cienie do oczu powinny być w naturalnych barwach.-brązowych lub też cielistych. Akceptowalny jest delikatny połysk, ale też nie można przesadzić. Makijaż bardzo dobrze wykończyć delikatną, rozmytą kreską wzdłuż lini rzęs.

Paznokcie powinny być równo opiłowane, najlepiej w jakimś naturalnym kolorze. Idealnie sprawdzają się beże oraz róże. Przy czerwonych paznokciach najlepiej zachować ostrożność. Ten kolor idealnie nada się na rozmowę do agencji reklamowej. Może jednak okazać się niestosowny do firmy prawniczej. Dobrze też jest unikać manicure’u francuskiego. Przez część osób jest on uważany za tandetny. Najlepiej jak paznokcie będą pomalowane na jednolity kolor.

 

 

Ocena

Brak głosów