Jaka jest różnica między łupieżem a suchą skórą głowy?

Kategorie
Źródło: pixabay.com

Sucha skóra głowy i łupież są dwiema popularnymi przypadłościami, które są często ze sobą mylone. Zrozumienie różnicy między nimi może pomóc w wyborze odpowiedniej metody leczenia.

Sucha skóra głowy może występować, gdy gruczoły łojowe nie wytwarzają wystarczającej ilości sebum. Wówczas można odczuwać swędzenie, łuszczenie się naskórka oraz podrażnienie. Co więcej, także włosy wyglądają na suche, ponieważ są pozbawione swojej naturalnej ochrony. Przesuszenia skóry głowy możemy doświadczyć zwłaszcza podczas kontaktu z suchym powietrzem, w miesiącach zimowych, gdy nadmiernie myjemy włosy lub gdy cierpimy na choroby skórne, takie jak egzema.

 

Łupież to efekt nadmiernego łuszczenia się skóry na głowie. Podstawowymi przyczynami łupieżu są infekcje grzybicze skóry głowy, nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe oraz wrażliwość na stosowane kosmetyki. Te trzy czynniki mogą także ze sobą współdziałać.

 

 

Osoby z suchą skórą głowy mogą zauważyć złuszczające się płatki skóry. Jednak w przeciwieństwie do łupieżu, będą one mniejsze oraz jaśniejsze. Płatki łupieżu są większe, mogą mieć żółte zabarwienie i wyglądać na tłuste. Suchej skóry głowy często możemy pozbyć się po prostu rzadziej myjąc włosy, natomiast łupież wymaga bardziej radykalnego leczenia.

 

Większość przypadków łupieżu można wyleczyć w domu. Wystarczy stosowanie dobrego szamponu przeciwłupieżowego. Natomiast wobec przesuszonej skóry głowy najlepiej działać prewencyjnie, pijąc więcej wody, stosując delikatniejsze oraz naturalne kosmetyki. Warto jednak udać się do lekarza, jeśli występują takie objawy, jak: zaczerwienienie, owrzodzenie i rany oraz brak reakcji na domowe metody leczenia.

Ocena

Brak głosów

u mnie niestety występowało to i to razem. łupież i sucha skóra głowy. na szczęście poszłam do apteki i dzięki niemu pozbyłam się łupieżu i odżywiłam skórę głowy. cała kuracja trwała 4 tygodnie, ale pierwsze efekty widać już było w trzecim tygoniu.

0
0
Brak głosów.

Dziennik perfekcyjnej pani domu 2018 

empik.com/szukaj/produkt?q=perfekcyjna+pani+domu.+poradnik

0
0
Brak głosów.

Polecam też maseczkę na włosy przed myciem żółtko, kilka kropel oleju konopnego editt , kilka kropel cytryny. Maseczkę o konsystencji majonezu wetrzeć w skórę głowy na pół godziny przed myciem, owinąć głowę ręcznikiem. umyć  czeskim szamponem  Capillus przeciwłupieżowym nie używać odżywki.Kurację stosować w miarę potrzeby także na inne problemy z włosami i skóra głową jak łuszczyca  ...szampon jak i olejek  editt znajdziecie na  konopiafarmacja pl   na łuszczycę skóry  nie tylko głowy pomoże maść konopna retter za 36,90 zł mam wszystko sprawdzone polecam  !!!

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.