Jak radzić sobie z przesuszoną skórą podczas zimy?

Źródło: pixabay.com

Gdy spada temperatura oraz wilgotność powietrza, nasza skóra znacznie łatwiej ulega podrażnieniu. Ponadto, ogrzewanie stosowane w domu jedynie zaognia problem – ponieważ dodatkowo pozbawia naszą skórę wilgoci. Na szczęście jesteśmy w stanie zrównoważyć takie warunki poprzez odpowiednią, zimową rutynę pielęgnacyjną. Jakie są najskuteczniejsze sposoby?

Unikajmy gorących kąpieli oraz pryszniców

Choć gorący prysznic kusi nas perspektywą natychmiastowego rozgrzania ciała po zimowym spacerze, nie ma on dobrego wpływu na stan naszej skóry. Podobnie jej nawilżeniu nie sprzyja długie moczenie się w wodzie. Należy zatem zadbać o optymalną dla skóry temperaturę kąpieli: 34-37 stopni Celsjusza, a także o niemoczenie się w wodzie dłużej niż 10 minut.

Stosujmy kosmetyki o delikatnym, naturalnym składzie

Drażniący skład kosmetyków może powodować suchość oraz swędzenie skóry. Dlatego powinniśmy korzystać z bezzapachowych środków myjących o dodatkowych właściwościach nawilżających. Znaczenie ma także unikanie stosowania ich w nadmiernej ilości. Każdy preparat myjący, nieważne czy jest to żel pod prysznic, płyn do kąpieli czy klasyczne mydło w kostce, powinniśmy dokładnie spłukać z powierzchni skóry.

Obowiązkowo nawilżajmy skórę po kąpieli

Świeżo po kąpieli należy sięgnąć po ulubiony balsam nawilżający. Pozwoli on na dłuższe utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Unikajmy kosmetyków nawilżających, które zawierają substancje zapachowe, ponieważ mogą one dodatkowo wysuszać skórę. Zamiast tego sięgajmy po produkty pozwalające na zatrzymywanie wody w skórze, wspierające jej naturalne bariery ochronne.

Ochrona skóry przed wyjściem na mróz

Podstawowy czynnik przesuszający skórę zimą to niska temperatura. Dlatego powinniśmy zadbać o jej właściwą ochronę. Dotyczy to zarówno ciepłego odzienia, na przykład rękawiczek, ale również stosowania nawilżających kremów uchronnych na twarz i dłonie. W okresie grzewczym można rozważyć także stosowanie w domu nawilżacza powietrza.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.