Jak pozbyć się rozstępów?

Źródło: pixabay.com

Od lat drogerie dysponują bardzo szerokim asortymentem kremów oraz balsamów, które są polecane kobietom borykającym się z rozstępami. Warto jednak wiedzieć, że uciążliwe skazy na naszej skórze możemy zmniejszyć także dzięki zabiegom kosmetycznym oraz domowym metodom.

Na początek warto wiedzieć, że rozstępy są bardzo popularne i według społeczności naukowej posiada je do 88 % ludzi na świecie. Popularnymi środkami do zmniejszania rozstępów są produkty ziołowe, samoopalacze oraz kwas hialuronowy.

Rozstępy mogą pojawić się w wyniku dojrzewania, ciąży, szybkiej utraty wagi, intensywnych treningów siłowych oraz okresów silnego wzrostu. U niektórych osób rozstępy mogą pojawić się w wyniku długoterminowego stosowania kremów lub maści zawierających steroidy. Na początku blizny są czerwone lub fioletowe i mogą swędzieć, ale z czasem ulegają rozjaśnieniu i stają się mniej widoczne.

Obecne technologie kosmetyczne umożliwiają leczenie rozstępów poprzez:

- laseroterapię,

- mikrodermabrazję,

- ultradźwięki,

- radiofrekwencję,

- zabiegi kwasem hialuronowym,

- peeling chemiczny.

Warto jednak pamiętać, że metody te nie działają na każdego.

Do naturalnych środków zaradczych, które możemy stosować w domu, należy przede wszystkim nawilżanie skóry, poprzez stosowanie kremów, balsamów oraz żeli. Dobrze sprawdzą się także naturalne oleje, np. masło kakaowe, oliwa z oliwek, olej migdałowy oraz oleje z dodatkiem witaminy E. Produkty te są bezpieczne dla większości ludzi i można z nich bezpiecznie korzystać.

Ponieważ rozstępy stają się bardziej widoczne, gdy nasza skóra się opali, skutecznym, jednak krótkotrwałym, rozwiązaniem może być stosowanie samoopalacza.

Ocena

Brak głosów