Jak dopasować odpowiedni krem do mojej cery?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nawilżanie jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji skóry. Warto jednak wiedzieć, że stosowanie źle dobranego kremu może być podobnie szkodliwe dla naszej cery, co niestosowanie żadnego nawilżenia. Oto kilka cennych porad na temat tego, jak dobrać właściwy rodzaj kremu, dzięki któremu nasza skóra zachowa młodzieńczy wygląd i zdrowie.

Po pierwsze – sprawdź czy w Twoim kremie nie znajdują się substancje komedogenne. Jest to rada szczególnie cenna dla osób, które posiadają przetłuszczającą się lub mieszaną cerę. Składniki komedogenne po prostu zatykają nasze pory, co przyczynia się do powstawania stanów zapalnych i nieestetycznych zgrubień i wyprysków.

Do substancji silnie komedogennych zaliczamy między innymi parafinę, lanolinę, ekstrakt z alg, masło kakaowe, olej kokosowy oraz olej z zarodków pszenicy. Za to najmniej komedogenne dodatki kremów to między innymi olej z pestek moreli, olej z awokado, olej z wiesiołka, olej sojowy, olej słonecznikowy oraz wosk pszczeli. 

Jeśli stosowany przez Ciebie krem podrażnia Twoją cerę, powodując zaczerwienienie oraz uczucie swędzenia, koniecznie sprawdź skład kosmetyku. Dobrej jakości krem nie powinien zawierać kwasu glikolowego oraz oleju mineralnego. Od tego rodzaju składników powinny trzymać się z dala osoby, które posiadają wrażliwą cerę. Staraj się wybierać kosmetyki, w tym także kremy, które są hipoalergiczne i nie posiadają zapachu.

Twoja skóra jest nadal przesuszona, mimo stosowania kremu? Poszukaj kosmetyków ze składem obejmującym kwas hialuronowy. Ten składnik z pewnością zwiększy nawilżenie Twojej skóry, jednocześnie jej nie obciążając.

Zawsze wybieraj krem zawierający filtr przeciwsłoneczny, tak samo zawsze warto sprawdzić skład produktu, nawet jeśli na opakowaniu jest wyszczególnione, dla jakiego typu cery krem jest przeznaczony. Nie zapominajmy także, że kluczem do ujrzenia pożądanych efektów na naszej skórze jest także regularne, codzienne stosowanie kremu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen