Igłą, maską czy olejem? Topowe zabiegi wzmacniające włosy

Kategorie
Źródło: Internet

Z czasem spada potencjał regeneracyjny włosów. Zaczynają wypadać, tracą blask, stają się szorstkie w dotyku, łamliwe i podatne na uszkodzenia. To ostatni moment na to, żeby wziąć sprawy w swoje ręce. Jak wzmocnić włosy?

 

Włosy możemy zregenerować na kilka sposobów. Tak naprawdę mamy dwie opcje: wycieczka do fryzjera albo domowe metody wzmacniania włosów. Najczęściej sięgamy po wygładzające i regenerując maski do włosów, ale często nie okazują się one wystarczające. Nie ma włosów trudnych do okiełznania, tylko niektóre wymagają bardziej profesjonalnego wsparcia. Oto najlepsze zabiegi wzmacniające włosy. Na początek te, które możemy wykonać w zaciszu domu.

Olejowanie włosów

Bardzo popularne na Bliskich i Dalekich Wschodzie pielęgnowanie włosów naturalnymi olejami przywędrowało także do nas. Kobiety coraz chętniej sięgają po olejki do włosów, ponieważ są one naturalnym wsparciem, działają dogłębnie i długotrwale odmieniają wygląd włosów na lepsze. Olejowanie włosów to świetny sposób nie tylko na dodanie włosom blasku i wygładzenie, ale także ochronę przed czynnikami szkodliwymi, przyspieszenie wzrostu, poprawę kondycji skóry głowy i zapewnienie optymalnego poziomu nawilżenia. Pielęgnacja w zgodzie z naturą to najlepszy sposób na wzmocnienie włosów, ale faktem jest, że na efekty trzeba poczekać jakiś czas.

Mezoterapia skóry głowy

Każdy problem z włosami zaczyna się w skórze głowy, dlatego to właśnie od niej należy rozpocząć wzmacnianie włosów. Jeśli zależy nam na szybszych efektach, możemy zobaczyć na własnej skórze, na czym polega mezoterapia skóry głowy. Taki zabieg poleca się, zwłaszcza gdy odnotowujemy nadmierne wypadanie włosów lub chcemy przyspieszyć ich wzrost. Za pomocą strzykawki wprowadza się specjalny preparat w skórę głowy w okolicy mieszków włosowych. Mezoterapia skóry głowy to sposób na optymalne nawilżenie, wzmocnienie i pobudzenie cebulek włosów. Warto wiedzieć, że to wyłącznie doraźna pomoc.

Zabiegi fryzjerskie

Ostatnia propozycja to profesjonalne zabiegi fryzjerskie, których szeroka gama dostępna jest w wielu większych gabinetach fryzjerskich. Pozytywny wpływ na kondycję włosów mają m.in. keratynowe prostowanie oraz regeneracja z systemem Olaplex. W większości przypadku to wieloetapowe zabiegi, do których wykorzystuje się specjalistyczne preparaty bogate w aminokwasy. To składniki, które budują nasze włosy (np. keratyna), dlatego ich dostarczenie to najlepszy sposób na uzdrowienie, wzmocnienie i upiększenie włosów. Efekty pojawiają się natychmiast i utrzymują dość długo, niestety koszt takich zabiegów jest wysoki.

Ocena

Brak głosów