Filmiki z kotami jako skuteczny sposób na pokonanie senności

Kategorie
Źródło: freeimages.com

Powracasz i z pracy i od razu chwyta cię popołudniowy spadek energii? Niezawodny wtedy okazuje się kubek z kawą, ale jak wiadomo mimo iż kofeina bardzo dobrze niweluje zmęczenie można mieć przez nią potem problemy z zaśnięciem. Można jednak skutecznie poradzić sobie ze zmęczeniem bez korzystania z jakichkolwiek "dopalaczy".

 

 

 

Filiżanka kawy działa stymulująco na układ nerwowy oraz mózg. Jeżeli jednak wypiję się ją zbyt późno problemem może okazać się zaśnięcie. Eksperci z Uniwersytetu Wayne State uważają, że picie kawy po godzinie 17 nie jest zbyt dobrym pomysłem.

 

Istnieją jednak sposoby aby dodać sobie energii bez kofeiny. Naukowcy z Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego przygotowali kilka przydatnych wskazówek. Oto kilka skutecznych oraz zaskakujących sposobów na pobudzenie.

 

Jedną z możliwości na dodanie sobie energii jest oglądanie śmiesznych filmików z kotami. Można też spróbować z innymi zwierzątkami, wszystko zależy od własnych preferencji. Pod wpływem zabawnego wideo w mózgu zwiększa się produkcja oksytocyny. Ten hormon odpowiedzialny jest za poprawę nastroju, pomaga również się skupić.

 

Pod wpływem filmików zmniejsza się stężenie hormonu stresu w organizmie. To właśnie przez kortyzol, a raczej wysoki jego poziom, odczuwa się ból głowy, zmęczenie, jest się drażliwym oraz ma się zły nastrój. Rada zatem jest bardzo prosta — zamiast filiżanki kawy, śmieszny filmik z kotami. Gwarantuje to dawkę energii oraz poprawę nastroju.

 

Jeśli jednak spadek energii wystąpił w godzinach pracy, a szef może okazać się niezbyt zadowolony z kociaków na monitorze komputera istnieją inne metody. Bardzo często senność, brak motywacji oraz zmęczenie są skutkami ubocznymi odwodnienia. Aby odczuwać pierwsze nieprzyjemne dolegliwości wystarczy, że straci się 1% wody z organizmu. Najprostszym rozwiązaniem jest woda mineralna. Powinno się ją pić małymi porcjami przez cały dzień, tak aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Chłodna woda  z plasterkiem cytryny podziała jak zastrzyk energii.

 

Dobrym sposobem okazuję się również zrobienie przerwy na taniec. Ulubiona muzyka stymuluje nasz mózg, dzięki czemu uwalniają się hormony istotne dla dobrego samopoczucia (oksytocyna, dopamina i serotonina). Poruszanie się w rytm muzyki sprawia, że w organizmie krążą endorfiny. Nie tylko poprawia to nastrój ale również dodaje energii. 

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.