Domowe sposoby na nawilżenie kręconych włosów

Kategorie
Źródło: pixabay.com

Naturalnie kręcone włosy to piękny walor urody, który wymaga jednak staranniejszej pielęgnacji. Kręcone włosy są zwykle grubsze, bardziej kapryśne i wymagają głębszego nawilżenia. Niezadbane loki mogą stać się szorstkie i matowe. Oto trzy domowe sposoby, które temu zaradzą:

Olejek rycynowy:

Olejek rycynowy posiada wyjątkowe właściwości nawilżające, które wnikają głęboko w strukturę włosa. Olejek należy wmasować we włosy na 15 minut przed ich umyciem. Kroplę olejku rycynowego możemy dodawać także do odżywki do włosów. Dzięki takim zabiegom nasze włosy wprost odżyją.

 

Ocet jabłkowy:

Ocet jabłkowy także ma właściwości nawilżające. Należy wymieszać ¼ szklanki octu jabłkowego z ¼ szklanki wody i taki roztwór nałożyć na włosy na czas około 15 minut. Po upływie wyznaczonego czasu należy spłukać włosy letnią wodą. Zabieg zamknie łuski naszych włosów, a loki staną się wyjątkowo lśniące.

Aloes:

Aloes posiada doskonałe właściwości nawilżające, jednak należy go łączyć z innymi naturalnymi składnikami, na przykład z jogurtem lub olejem kokosowym. Jeden z przepisów na maseczkę do włosów z aloesu składa się z 4 łyżek stołowych aloesu, 4 łyżek oleju kokosowego oraz 3 łyżek jogurtu. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, powstałą masę nałożyć na włosy na czas 30 minut, a następnie spłukać zimną wodą. Efekty będą oszołamiające i z pewnością zachęcą do dalszego stosowania.

Ocena

Brak głosów