Bielizna korygująca figurę może być bardzo szkodliwa dla zdrowia

www.sxc.hu

Jak podaje Daily Mail, lekarze ostrzegają przed noszeniem bielizny korygującej sylwetkę. Według nich - taka bielizna powoduje refluks, zgagę, nietrzymanie moczu, a także przyczynia się do rozwoju infekcji skórnych.

 

Bielizna ściska żołądek i jelita, powodując w ten sposób problemy z trawieniem. Oprócz zgagi, miłośnicy bielizny korygującej muszą pogodzić się z faktem, że ich jelita tracą zdolność do normalnego trawienia pokarmów. W efekcie odczuwają bóle brzucha, niestrawność i wzdęcia. Gastrolodzy stanowczo odradzają noszenie takiej bielizny osobom z zespołem jelita drażliwego. U osób cierpiących na refluks długoterminowe noszenie takiej bielizny może prowadzić nawet do powstania wrzodów i rozwoju raka.

 

Zwiększanie ciśnienia wewnątrz organizmu prowadzi również do nietrzymania moczu. Dodatkowo wiele osób stara się iść do toalety jak najrzadziej, ponieważ bieliznę korygującą bardzo ciężko zdjąć, co również nie sprzyja zdrowiu. Wysokie, korygujące szorty prawie całkowicie blokują przeponę utrudniając oddychanie, co może prowokować ataki hiperwentylacji i paniki.

 

Siedzenie w takiej bieliźnie powoduje, że nerwy obwodowe w nogach są ściśnięte, co może być przyczyną drętwienia i bólu nóg. Noszenie korygującej bielizny przez dłuższy czas może być przyczyną zakrzepów, żylaków, czy obrzęku kostek.

 

W zależności od rodzaju materiału, istnieje również poważne ryzyko rozwoju infekcji podczas noszenia takiej bielizny. Zatrzymuje ona wilgoć przy skórze, a w takich wilgotnym i ciepłym środowisku doskonale rozwijają się różne rodzaje grzybów i bakterii. Najczęstszym problemem jest zapalenie mieszków włosowych, które jest największym problemem dla osób z nadwagą.

 

 

Ocena

Brak głosów

Dobra rzecz! Ale tak jak wszystko w życiu wymaga zdrowego rozsądku i umiaru w noszeniu.  Czasami jest baaaaardzo przydatna.   ;))

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.