5 powodów, dla których powinnaś stosować wodę micelarną

Źródło: pixabay.com

Woda micelarna to uniwersalny kosmetyk do pielęgnacji skóry, który aktualnie uważany jest za obowiązkowy element codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Zwykle zawiera delikatne substancje powierzchniowo czynne oraz nawilżające. Dzięki temu dobrze nadaje się do oczyszczania skóry z makijażu i zabrudzeń, które zgromadziły się na jej powierzchni w ciągu całego dnia. Oczyszczając skórę za pomocą wody micelarnej, zmniejszamy ryzyko powstawania podrażnień oraz stanów zapalnych. Dlaczego jeszcze warto stosować ten kosmetyk?

  1. Nawilżenie skóry

Woda micelarna zawiera składniki nawilżające, na przykład glicerynę, która na dłużej zapobiega przesuszaniu się skóry. Cera nawilżona zachowuje swoją naturalną barierę ochronną, dzięki czemu rzadziej ulega podrażnieniom i wolniej się starzeje. Odpowiednia zawartość wody w skórze sprzyja również gojeniu się ran, otarć i poparzeń słonecznych.

  1. Łagodne usuwanie sebum oraz zanieczyszczeń

Micele zawarte w wodzie micelarnej wykazują bardzo dużą skuteczność w usuwaniu brudu oraz substancji oleistych. Dzięki temu skóra oczyszczana za pomocą wody micelarnej może być na nowo czysta i świeża. Micele zwiększają również przepuszczalność skóry, dzięki czemu późniejsze stosowanie kremu na noc przynosi większy efekt. Składniki odżywcze zawarte w kremie mogą wniknąć w głębsze warstwy skóry.

  1. Dla każdego typu skóry

Woda micelarna to niezwykle uniwersalny kosmetyk pielęgnacyjny, który mogą stosować posiadaczki każdego typu cery. Niezależnie od tego, czy Twoja cera jest tłusta, sucha czy też naczynkowa – stosowanie wody micelarnej z pewnością jej nie zaszkodzi, a nawet przyniesie znaczne korzyści. Wiele osób, które borykają się z cerą problematyczną, na przykład trądzikiem różowatym, wybiera do codziennego oczyszczania właśnie wodę micelarną. Wszystko za sprawą jej prostego składu, który nie powoduje dodatkowych podrażnień, doskonale przy tym radząc sobie z oczyszczaniem skóry. Ponadto, gliceryna, która stanowi jeden z głównych składników w wodzie micelarnej, posiada również właściwości zmniejszające stany zapalne i podrażnienia skóry.

  1. Dokładne oczyszczanie

Szczególnie osoby ze skórą trądzikową powinny dbać o dokładne oczyszczanie skóry, aby uniknąć namnażania się kolejnych bakterii oraz zatykania porów skórnych. W przeciwieństwie do niektórych olejków oraz mleczek do demakijażu woda micelarna wykazuje się znacznie większą skutecznością w oczyszczaniu twarzy. Należy jednak przy tym pamiętać, że po aplikacji wody micelarnej ją także należy zmyć z twarzy – w końcu zawiera środki myjące, które nie mogą pozostać na naszej skórze zbyt długo.

  1. Łatwość stosowania niezależnie od warunków

W porównaniu do większości środków do demakijażu woda micelarna jest znacznie wydajniejsza i prostsza w użyciu, przez co skraca czas wykonywania demakijażu. Możemy używać jej zarówno w domu, jak i podczas wyjazdu czy nawet w trakcie campingu pod namiotem.

Ocena

Brak głosów