Kilka sposobów, które pomogą utrzymać dom w czystości

www.sxc.hu

Co miesiąc wydajemy setki złotych na śodki, które mają pomóc nam utrzymać dom w czystości. Gdy jednak zabraknie nam odpowiedniego preparatu, bezradnie rokładamy ręce nie wiedząc, że we własnej kuchni mamy wiele środków, które mogą pomóc nam zadbać o dom.

 

 

Zamiast drogich środków do dezynfekcji, do sedesu wystarczy wlać niewielką ilość coli, która doskonale oczyści i odkamieni muszlę. Wstarczy wlać jej niewielką ilość i zostawić na ok. godzinę, a po tym czasie wyszorować i spłukać. Napój ten doskonale sprawdzi się też, jako śodek do czyszczenia szyb i luster.

 

Zwyczajna cytryna jest jednym z najskuteczniejszych, naturalnych środków czyszczących i - po przepołowieniu - można jej użyć do czyszczenia wszystkich elementów wyposażenia domu, wykonanych ze stali nierdzewnej. Do tego samego celu można użyć także octu i sody oczyszczonej.

 

Sól jest idealnym środkiem do czyszczenia przypalonych garnków i patelni. Wystarczy nasypać jej trochę na zanieczyszczoną powierzchnię i potrzeć gąbką, aby pozbyć się warstwy spalenizny z powierzchni naczynia.

 

Zatkany odpływ najlepiej odetka mieszanina sody oczyszczonej i octu. 1/2 szklanki sody oczyszczonej nalezy wsypać do zatkanej rury i zalać to szklanką octu. Gdy mieszanka przestanie się pienić, wystarczy spłukać ją gorącą wodą.

 

Na nieestetyczne osady z mydła na drzwiach i ściankach natrysku najskuteczniejsza będzie mieszanina sody oczyszczonej i octu. Nie tylko usunie ona osad, ale i zapobiegnie jego powrotowi.

 

Kilka brykietów węgla drzewnego pomoże pozbyć sie z domu wilgoci - wystarczy włożyć go do pojemnika z podziurawioną pokrywką i ustawić w zawilgoconym pomieszczeniu. Taki węgiel trzeba wymieniać co jakiś czas.

 

 

Ocena

Brak głosów

Niestety nie wszystkie zaproponowane porady poradzą sobie z opisanymi zanieczyszczeniami. Cola nie zdezynfekuje muszli klozetowej. Czasami warto zastosować profesjonalne środki czystości. Są skuteczne i wydajniejsze niż zaproponowane metody.

0
0
Brak głosów.

Nie masz czasu na zakupy? Pospacerować z dziećmi? Ciągłe sprzątanie w mieszkaniu jest

męczące i nie pozwala ci zadbać o siebie? https://expertcompany.com.pl uwalnia cię od rutyny ��!

Do Twojego przyjścia mieszkanie będzie lśnić! ☎️ 790 328 528

0
0
Brak głosów.
0
0
Brak głosów.