Olejek z nasion dzikiej róży – bardzo zdrowy, naturalny kosmetyk

Źródło: pixabay.com

Owoce dzikiej róży najczęściej stosuje się do wyrobu różnego rodzaju konfitur. Wówczas ten aromatyczny dodatek ląduje w naszej herbacie lub deserze. Warto jednak wiedzieć, że owoce dzikiej róży mają nam znacznie więcej do zaoferowania, a konkretnie chodzi o ich nasiona, z których robi się olejek o bardzo silnych właściwościach pielęgnacyjnych.

Olej z nasion dzikiej róży jest mechanicznie ekstrahowany z rozdrobionych nasion. Ważne, aby procesowi nie towarzyszyły wysokie temperatury. Dzięki tłoczeniu na zimno zachowujemy wszystkie witaminy, przeciwutleniacze oraz kwasy tłuszczowe, które są zawarte w małych nasionkach.

Redukcja zmarszczek

Olejek z nasion dzikiej róży jest bogaty w witaminę A, która pomaga w zmniejszaniu oznak starzenia się skóry. Dzięki niej cera staje się jędrniejsza, mocniejsza i pozbawiona zmarszczek.

Rozjaśnianie skóry

Olejek zawiera także witaminę C, która także działa na skórę odmładzająco, ale również nadaje jej promienny wygląd, dzięki delikatnym właściwościom rozjaśniającym.

Ochrona skóry przed uszkodzeniem

Przeciwutleniacze zawarte w oleju z nasion dzikiej róży, takie jak tokoferole i karotenoidy, pomagają chronić skórę przed stresem oksydacyjnym. Dzięki temu neutralizujemy wolne rodniki, likwidując ich szkodliwy wpływ na naszą cerę.

Łagodzenie podrażnień

Ponieważ olej z nasion dzikiej róży zawiera przeciwzapalne kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy, działa on kojąco na podrażnienia skórne. Dlatego warto stosować taki olejek w przypadku leczenia trądziku różowatego czy atopowego zapalenia skóry.

Pomoc w leczeniu trądziku

Działanie przeciwzapalne oleju z nasion dzikiej róży może również pomóc w leczeniu trądziku. Zaognione obszary skóry znacznie szybciej zostaną wyleczone i zagojone.

Nawilżenie skóry

Kwasy tłuszczowe mają także silne właściwości nawilżające, a nawilżona skóra, to zdrowa skóra. Wówczas znacznie trudniej nabawić się ciemnych plam, blizn oraz rozstępów.

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.