O czym musisz pamiętać będąc w wymarzonym związku

Kategorie: 

www.sxc.hu

W swoim życiu przechodzimy przez wiele związków, z każdego wyciągamy pewną naukę. Dlatego gdy już trafimy na swój idealny wymarzony związek, robimy wszystko, aby nie powtarzać starych błędów. Prawdziwej miłości jednak nie ma co porównywać do przypadkowych, dotychczasowych relacji. 

 

Bycie z kimś, kto nadaje na tych samych falach jest niepowtarzalnym doświadczeniem. Zachowujecie się inaczej, działacie jak zgrana drużyna, a nie jak niezależne jednostki. Jesteście bardziej wyrozumiali, akceptujecie większość zachowań swojego partnera, zamiast się na niego złościć, tak jak to prawdopodobnie miało miejsce w poprzednich związkach. Jak utrzymać i wzmacniać taki związek?

 

Należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach:

Nieporozumienia są nie do uniknięcia. Kłótnie i różnice zdań zdarzają się nawet w najlepszych związkach. Jeśli źle zrozumiesz swoją drugą połowę lub zrozumiesz, że nie zgadza się z tobą w danej kwestii - nie karz go za to! Odpuść. Wracanie do tego tematu wciąż od nowa, ciągłe "wychowywanie" go tylko pogorszy wasze relacje i spowoduje problemy z wzajemną komunikacją w przyszłości. W takiej sytuacji najlepiej odpuścić, wycofać się, wytłumacz sobie, że to wcale nie jest taki istotny i ważny problem. Nieporozumienia stają się problemami tylko wtedy, gdy im pozwolimy urosnąć do tego poziomu i wpłynąć na nasz związek.

 

Zaufanie. Musisz ufać swojemu partnerowi. Czemu miałabyś dzielić życie z kimś, kogo ciągle podejrzewasz o nieuczciwe zachowania, jak tylko odwrócisz się do niego plecami? Jeśli nie wierzysz, że twoja druga połówka jest wierna, szczera, odpowiedzialna, uczciwa, wtedy to nie jest dobry związek. Najlepsze związki zaczynają się od głębokiego zaufania i nawet jeśli pojawią się problemy (a na pewno się pojawią!!), zaufanie będzie na tyle silne, że pomoże przetrwać razem najcięższe chwile.

 

Pozwólcie sobie na odrobinę tęsknoty. Jesteście zakochani, dlatego chcecie spędzać ze sobą każdą wolną chwilę. Cudownie jest tulić się do siebie w nocy i spędzać całe dnie razem, ale kiedy znajdziecie wtedy czas na odkrywanie różnych rzeczy. Gdy wychodzicie do innych środowisk - szkół, pracy, przeżywacie chwile, odkrywacie nowe rzeczy, którymi będziecie mieli szansę podzielić się później z ukochanym. Gdy spędzasz czas ze swoimi znajomymi, a twój partner wychodzi w gronie swoich znajomych - wtedy masz wystarczająco dużo czasu i przestrzeni tylko dla siebie, a to pozwoli zatęsknić za sobą nawzajem i docenić wartość waszego związku.

 

Wspomagajcie wzajemny rozwój i niezbędne zmiany. We właściwym związku obydwoje partnerzy zachęcają siebie nawzajem do rozwoju i koniecznych zmian. Macie tylko jedno życie - powinniście zatem czerpać z niego pełnymi rękami! Jeśli chcesz zrezygnować z pracy i wrócić do szkoły, twój partner powinien cię w tym wesprzeć. Jeśli chcesz wypróbować coś nowego lub wrócić do czegoś starego, powinnaś szukać oparcia właśnie we własnym partnerze i związku. A w chwilach dla niego trudnych - odwdzięczać się tym samym. Zachęcaj swojego partnera do odkrywania nowych hobby, nowych zainteresowań, poznawania nowych ludzi. Jeśli będziesz upierała się, żeby twój partner się nie zmieniał - ugrzęźniesz w bardzo nudnym, pełnym rozczarowań związku.

 

Pójście na kompromis nie oznacza, że jesteś słaba. Przyznawanie się do swoich błędów nie oznacza poddania się. Nie oznacza to również, że przegrałaś walkę. Wręcz przeciwnie. Zdajesz sobie sprawę jak ciężko się czasami odkryć ze swoimi emocjami i myślami? Chcesz żeby coś działo się po twojej myśli, a twój partner nie chce przyznać ci racji. Spróbuj się zatrzymać na chwilę i spojrzeć na całą sprzeczkę obiektywnie. Jaki wyciągasz wniosek? Jeśli twój partner ma rację, nie bój się mu ją przyznać. Zrób tak jak uważa, lub dostosuj rozwiązanie do wymagań obojga. Najważniejsze nie jest przeforsowanie własnego zdania, tylko znalezienie wspólnego rozwiązania, co doprowadzi do utrzymania i wzmocnienia waszego związku.

 

Przyznaj się do swoich słabości. Twój partner nie oczekuje od ciebie bycia supermenką, a ty nie powinnaś od niego oczekiwać bycia superbohaterem! Jesteśmy tylko ludźmi - wszyscy mamy jakieś słabości i nie jesteśmy doskonali. Nie powinniśmy ich ukrywać. Prawdę mówiąc, aby być w stabilnym, poważnym związku, musimy ujawnić sobie wzajemnie swoje słabości. Twój partner będzie bardziej zwracał uwagę na rzeczy i sytuacje które są dla ciebie niekomfortowe, a nawet może pomóc ci wzmocnić się w obszarach, w których możesz potrzebować pomocy.

 

Czasem musisz zaakceptować pewne rzeczy, zamiast walczyć. Ludzie niosą ze sobą swój bagaż doświadczeń. Ty też go masz. Czy możesz się cofnąć i wymazać pewne wydarzenia? Nie! Musisz je zaakceptować i nauczyć się z nimi żyć, inaczej twój związek mocno na tym ucierpi.

 

Wybaczaj szybko i do końca. Kiedy się kłócicie, nie koncentrujcie się na tym kto wygra, a kto przegra. Uczcie się na waszych sprzeczkach - co zostało powiedziane,jak się skończyło... Doświadczenie możecie wykorzystać przy następnej kłótni, unikając pewnych wyrażeń, zachowań, czy tematów, co pozwoli wam uniknąć późniejszych problemów. Ale to nie wszystko! Wybacz partnerowi. I samej sobie. Walka się skończyła, jest już za wami, teraz odpuść... Nigdy nie zachowuj urazy do swojego partnera, ponieważ uczucie to będzie się kumulowało, aż w końcu nie będziecie mogli na siebie patrzeć i - co gorsza - być ze sobą w związku.

 

Nie oczekuj! Nie wymagaj od partnera aby czytał w twoich myślach, przynosił ci śniadanie do łóżka, czy zmywał za ciebie naczynia. To tak nie działa. Nie możesz oczekiwać czegokolwiek od kogokolwiek, musisz wyrażać swoje pragnienia jasno i głośno. Komunikuj się. Upewnij się, że twój partner wie, czego oczekujesz od niego, czego się spodziewasz po waszym związku. To pomoże im w odczytywaniu twoich niektórych reakcji, ale ... nadal nie oczekuj czytania w myślach!!

 

Okazuj uczucia. Najgorszą rzeczą dla związku są przeróżne gierki. Nie drażnij się z partnerem, nie "nagradzaj" partnera miłością i uwagą za pożądane zachowania. Musisz upewnić się, że twój partner cały czas czuje się kochany. Możesz być z nim szczęśliwa lub na niego zła - to nie ma znaczenia, on jednak zawsze musi czuć się kochany. Musisz okazywać swoje prawdziwe uczucia w danej chwili, jasno i klarownie, aby nie miał problemu z ich identyfikacją. To pomoże uniknąć nieporozumień i rozczarowań w przyszłości.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen