Naturalne sposoby utrzymywania porządku w domu

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jego kuchnia to skarbnica naturalnych środków czyszczących. Wystarczy zastosować się do kilku prostych wskazówek, które znały już nasze mamy i babcie, a dom będzie pachniał i lśnił czystością. 

 

Mycie okien

Najlepszym sposobem na umycie okien jest zastosowanie roztworu składającego się z 2 łyżek octu na 2 litry ciepłej wody.  Roztwór ten sprawia, że szyby będą lśniły czystością a przy tym będą mniej podatne na parowanie.

 

Polerowanie mebli

Sposób prosty i mało czasochłonny, a efekt murowany. Należy zmieszać 2 szklanki oliwy z oliwek ze szklanką soku z cytryny. Oprócz tego , że środek pięknie pachnie to jeszcze jest bardzo wydajny.

 

Środek do czyszczenia muszli klozetowej

Około 1 szklankę sody oczyszczonej wsypujemy do muszli klozetowej i skrapiamy niewielką ilością octu, następnie pozostawiamy na ok. 1h i spłukujemy. Taki domowy preparat nie tylko pięknie nabłyszcza, ale przy tym i dezynfekuje. 

 

Plamy na dywanie

Na plamę na dywanie lub tapicerce mebli wysypujemy sodę oczyszczoną, energicznie wcieramy i pozostawiamy na 24 h na plamie. Po tym czasie usuwamy jej pozostałości odkurzaczem. 

 

Plamy z krwi

Przygotowujemy roztwór z ciepłej wody i soli. Gdy roztwór ostygnie, namaczamy w nim poplamioną tkaninę, z której  po kilku godzinach plama zniknie bez śladu. 

 

Naturalne  środki  do czyszczenia nie alergizują, są proste i ekologiczne, jednak mają jedną wadę -  często są  nieskuteczne na starsze i mocniejsze zabrudzenia. W takim wypadku podostaje nam jedynie użycie mocniejszych, zakupionych w sklepie środków chemicznych. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika TIEL

mycie okien -ściereczki z

mycie okien -ściereczki z mikrofibry+ciepła woda                                                                                 polerowanie mebli- ten roztwór dobry jest do mebli drewnianych i do miejsc,gdzie zostały ślady po szklankach muszla klozetowa-można też użyć kwasku cytrynowego                                                                               krew- dobrze jest usunąć na świezo wodą utlenioną