Mężczyźni marzą o idealnej kobiecie

Kategorie: 

www.123rf.com

Jedna z brytyjskich organizacji przeprowadziła ankietę wśród mężczyzn, aby zbadać ich relacje z partnerkami. Okazało się, że 24% badanych chciałoby, aby ich partnerka życiowa poddała się operacji plastycznej, aby poprawić swój wygląd. Nie każdy z mężczyzn był jednak gotów zaproponować to rozwiązanie wybrance swojego serca.

 

Wszystkie kobiety marzą, żeby mężczyzna kochał je takimi, jakie są. Stara prawda jednak głosi, że faceci zakochują się w tym co widzą, a kobiety w tym co słyszą... dlatego kobiety się malują, a mężczyźni kłamią. W rzeczywistości, niedoskonałości wyglądu często utrudniają trwanie w związku, niekiedy mogą nawet zabić uczucie. Jednak płeć piękna nie zawsze potrafi przyznać, że ich wygląd wymaga poprawy. Często dowiadują się o tym od swojej drugiej połowy.

 

W badaniu, przeprowadzonym przez brytyjskich naukowców wzięło udział 1248 mężczyzn, którzy aktualnie byli w związku. Nie miało znaczenia, czy para była małżeństwem, czy tylko ze sobą mieszkała.

 

Na pytanie: "Czy chciałbyś, aby twoja partnerka poddał się operacji plastycznej, aby poprawić swój wygląd?" - odpowiedzi twierdzącej udzieliło 24% mężczyzn. Tylko 19% odpowiedziało, że raczej tak, ale boją się, że ich partnerki wyglądałyby sztucznie. Jedynie 19% zdecydowanie sprzeciwiło się operacji plastycznej.

 

Jeżeli mężczyzna udzielił pozytywnej odpowiedzi na pierwsze pytanie, zadawano im kolejne - "Według ciebie, jakiego rodzaju zabiegu chirurgicznego twoja partnerka najbardziej potrzebuje?" 57% badanych postawiło na zabieg liposukcji. Na drugim miejscu pod względem popularności, było powiększenie piersi. Na trzecim - chirurgia stomatologiczna: piękne i proste zęby, jak się okazuje, są dla męzczyzn nie mniej ważne, niż szczupła sylwetka i seksowny biust.

 

Następnie zapytano respondentów, czy kiedykolwiek powiedzieli swoim partnerkom, że przydałaby im się operacja plastyczna. Pozytywne odpowiedzi otrzymali jedynie od 12% badanych, podczas gdy 76% wyraziła wątpliwości, czy operacja poprawiłaby na korzyść wygląd ich wybranek. 52% mężczyzn powiedziało, że nie chce denerwować swoich kobiet, oferując im skorzystanie z usług chirurga plastycznego, a 23% boi się o tym rozmawiać z obawy o awantury i zakończenie związku.

 

Wyniki przeprowadzonych badań świadczą o tym, że większość mężczyzn jest zadowolonych z wyglądu partnerek, chociaż znaczna część respondentów stwierdziła, że nie miałby nic przeciwko, aby poprawić coś w ich naturalnym wyglądzie. Przede wszystkim, co jest zrozumiałe, większość z nich rezygnuje z próby porozmawiania z partnerką o tym.

 

Szkoda, że przy okazji nie przeprowadzono takich badań wśród kobiet, aby dowiedzieć się, w jaki sposób odnoszą się do podobnych żądań partnerów. Psychologowie uważają, że jeśli płeć piękna poddaje się takim żądaniom ze strony swoich partnerów, świadczy to o ich niskiej samoocenie. Z drugiej strony, istnieją bardzo poważne wady wyglądu, które wpływają na samopoczucie kobiet, i ludzi w ich otoczeniu, a które można wyeliminować dzięki chirurgii plastycznej. Jest to niewątpliwie sprawa bardzo indywidualna, jednak mówiąc "korekcja plastyczna" warto pamiętać o tragicznej w skutkach operacji powiększenia biustu 31-letniej Szwedki, która od sierpnia 2010 roku znajduje się w śpiączce.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Ala

Oj, koniecznie, warto

Oj, koniecznie, warto pamiętać o tej Szwedce... Wprawdzie miliony kobiet poddają się operacji bez żadnych powikłań, ale koniecznie - o Szwedce musimy pamiętać. Durnie..

Portret użytkownika Silver lucif

Kobiecie jest naprawdę trudno

Kobiecie jest naprawdę trudno dogodzić, jeśli nawet wyglądają perfekcyjnie to zawsze im coś w ich własnym wyglądzie nie odpowiada. Według mnie ważne jest to co one mają pod kopułą.