Jak zadbać o lepsze samopoczucie każdego dnia?

Źródło: Internet

Uśmiechasz się coraz rzadziej? Przybijają Cię obowiązki w pracy lub w domu? Dowiedz się, co możesz zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie!

 

Nie daj się codzienności

Każda z nas ma czasem gorsze dni. Być może zabrzmi to nieco filozoficznie, ale właściwie mają one też swoją pozytywną stronę – świadczą bowiem o zdrowiu psychicznym i zdolności do odczuwania różnorodnych emocji. Można zatem uznać, że nieco słabsze samopoczucie może czasem być dobrym objawem.

Gorzej, jeśli apatia, zniechęcenie czy znużenie powtarzają się coraz częściej i są coraz bardziej frapujące. Taki stan psychofizyczny znacznie utrudnia prawidłowe funkcjonowanie i w dłuższej perspektywie może prowadzić nawet do depresji. Sprawdź, jak dzięki zaledwie kilku prostym krokom możesz sprawić, że Twoje samopoczucie ulegnie sporej poprawie.

 

Zmień nastawienie, uśmiechaj się

Pamiętaj, że bardzo wiele zależy od Ciebie samej. Motywacja wewnętrzna czy pozytywne nastawienie do siebie i do świata – hasła te brzmią niczym wycinek z coachingowych biuletynów, w rzeczywistości jednak nie powinnaś ich lekceważyć. Jeżeli nie wierzysz w siebie oraz we własne możliwości, znacznie łatwiej odnieść porażkę na każdym polu. Pracując w biurze czy korporacji, nie obawiaj się popełnienia błędu. Nie robią ich tylko ci, którzy nie próbują niczego osiągnąć.

Nie możesz również załamywać się porażkami. Są one naturalną częścią życia i nawet największym zwycięzcom czasem coś nie wychodzi. Ewentualne niepowodzenie powinnaś traktować jako doskonałą lekcję na przyszłość, z której można wysunąć konstruktywne wnioski, a także jako punkt zwrotny we własnym samorozwoju.

Patrz zawsze pewnie przed siebie i uśmiechaj się do ludzi. Choć może wydawać się to dziwne, nawet na ulicy, w tramwaju czy w autobusie przypadkowo spotkane osoby z pewnością go odwzajemnią. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale to także potrafi naładować Cię pozytywną energią.

 

Zadbaj o ciało (i duszę) z Sony Xperia X

Doskonałym rozwiązaniem na poprawę samopoczucia jest aktywność fizyczna. Naukowo dowiedziono, że podczas ruchu wydzielane są endorfiny – często określane mianem hormonów szczęścia. Nie znaczy to, że od jutra masz zacząć chodzić na siłownię, fitness czy crossfit i wylewać hektolitry potu podczas ćwiczeń. Wystarczy, że wybierzesz jakąś formę rekreacji ruchowej, której uprawianie sprawia Ci przyjemność.

Możesz spotykać się z przyjaciółką na wieczorne bieganie albo wspólnie wybierać się na weekendowe wycieczki rowerowe. A jeżeli brak Ci czasu, znakomicie sprawdzą się ćwiczenia w domu, np. w postaci porannej gimnastyki. Żadnym problemem nie będzie też brak wiedzy dotyczącej wyboru treningu. Skorzystaj z jednej z wielu aplikacji mobilnych, np. MyFitnessPal lub Workout Trainer.

Ciekawym rozwiązaniem jest również trening z aplikacją Endomondo. Warto zainstalować ją na funkcjonalnym telefonie, jakim jest np. Sony Xperia X. Program można stosować podczas uprawiania różnorodnych dyscyplin; mierzy on czas i intensywność ćwiczeń, pokonany dystans, prędkość i rejestruje przebytą trasę. A po wszystkim, za pomocą tylko kilku kliknięć w wyświetlacz telefonu, możesz udostępnić swoje postępy na portalu społecznościowym.

 

Nie zapomnij o wypoczynku!

Życie to nie tylko praca i obowiązki. Podstawową zasadą jest oczywiście oddzielenie strefy zawodowej i prywatnej – dzięki temu podświadomie dane miejsca czy osoby będą kojarzyły Ci się z przyjemnościami i relaksem.

 

Zawodowi trenerzy często powtarzają, że najważniejszym elementem treningu jest odpoczynek – bo to właśnie wtedy organizm się regeneruje. Ty również potrzebujesz odpowiedniej dawki relaksu i to każdego dnia. W przeciwnym razie szybko zaczniesz się wypalać i każdy dzień rozpoczniesz z gorszym samopoczuciem. Po prostu rób to, co lubisz. Jeśli relaksuje Cię czytanie, poświęć choć 30 minut każdego dnia na interesującą lekturę. Nie zapominaj, że odpoczynek i rozrywka są co najmniej równie ważne, jak codzienne obowiązki.

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.