Jak przygotować się psychicznie do rozpoczęcia diety?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niezależnie od wybranego rodzaju diety, to znalezienie odpowiedniego sposobu myślenia jest kluczem do sukcesu w odchudzaniu. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwalają na bardziej rzetelne trzymanie się diety, niezależnie od tego, czy chce się schudnąć, czy po prostu jeść zdrowiej.

„Rozpoczęcie diety pod wpływem impulsu może zadziałać, jednak sukces jest bardziej możliwy, gdy naprawdę jesteśmy gotowi na zmiany" – mówi Sheila Forman, psycholog kliniczny z Santa Monica – „Konieczne jest uwzględnienie długotrwałych zmian w swoim życiu”.

Warto uczyć się na swoich błędach. Jeśli w przeszłości nie udało się zrealizować diety, nie powinniśmy się załamywać, tylko wyciągać z tego wnioski. W którym momencie przerwaliśmy? Co było dla nas najtrudniejsze? Jak możemy to zmienić?

 

Psycholodzy i dietetycy zalecają osobom decydującym się na dietę, aby przygotowały plan działania „jeśli”. Odpowiednia strategia i wyznaczanie decyzji w kryzysowych sytuacjach pomoże w trudnych chwilach, gdy nasza siła woli jest naginana. Systematyczne planowanie wszystkich posiłków bardzo pomaga w unikaniu sytuacji, gdy kierujemy się wyłącznie naszym apetytem. Tak samo pomoże lista zdrowych przekąsek, gdy czujemy silną pokusę na przykład na zdjedzenie czegoś słodkiego. 

Odżywianie odgrywa ogromną rolę względem naszego samopoczucia. Dlatego każdy rzetelny dietetyk będzie zalecał spożywanie większej ilości zdrowych produktów zamiast radykalnego obcinania kalorii. Także zrozumienie zależności pomiędzy jedzeniem zdrowych produktów spożywczych a naszym dobrym samopoczuciem pomoże w trzymaniu się ustalonej diety.Tak naprawdę, to świadome jedzenie jest kluczem do sukcesu w diecie. Gdy zwrócimy uwagę na to, jak nasz organizm reaguje na spożywanie fast foodu lub słodyczy, a także jakie mamy po nich samopoczucie, o wiele mniej chętnie będziemy po nie sięgać. Z kolei dodatkowa energia, komfort fizyczny i psychiczny po zdrowych pokarmach będzie najlepszą motywacją do trzymania się diety.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen