Arbuz – zdrowa przekąska i odżywczy kosmetyk

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Arbuz jej owocem, który zna cały świat. To przekąska nie tylko smaczna, ale także niskokaloryczna, ponieważ aż 92 % jego objętości stanowi woda. Arbuzy możemy kupić w sklepie przez cały rok, choć najsmaczniejsze są oczywiście w okresie letnim. Dodatkowo, wyciąg z arbuza może być wyjątkowo cenny w produktach kosmetycznych.

W arbuzie znajdziemy składniki pobudzające produkcję aminokwasu o nazwie arginina, który jest niezbędny dla naszego organizmu, wspomagając między innymi krążenie krwi w skórze głowy. Dlatego też spożywanie arbuza może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia naszych włosów – przede wszystkim zapobiegając ich wypadaniu, stymulując ich porost, a także nadając im piękny, zdrowy wygląd.

 

Ponieważ arbuz posiada tak dużą zawartość wody, jego regularne spożywanie może pomóc w nawilżeniu skóry. Nada to naszej cerze promienny wygląd, a także pomoże w zachowaniu jej elastyczności.

 

 

Co ciekawe, sok z arbuza można stosować jako naturalny tonik, ponieważ posiada on właściwości ściągające skórę. Takie zastosowanie może okazać się szczególnie przydatne dla osób borykających się z przetłuszczoną cerą i rozszerzonymi porami.

 

Arbuz zawiera także dużą dawkę naturalnych przeciwutleniaczy oraz witaminy: C i A. Ogólne działanie tych związków ma doskonały wpływ na stan naszej skóry, zwalczając wolne rodniki, a więc spowalniając oznaki starzenia i przyspieszając jakąkolwiek regenerację.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)