Picie czystej wody doda Ci urody

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Woda to jeden z najbardziej kluczowych sekretów piękna. Stanowi integralny element naszego organizmu i doskonale wpływa na nasz wygląd. Dlatego prawdą jest, że prawidłowe nawodnienie naszego ciała dodaje nam urody, a odwodnienie może skutkować poszarzałą cerą, kruchymi paznokciami i matowymi włosami.

Należy pamiętać, że nasz organizm potrzebuje czystej wody, nie słodkich napojów, soków i tym podobnych płynów. Pijąc czystą wodę wypłukujemy z naszego organizmu toksyny. Regularne picie wody zapewni nam czystą cerę, bez problemów skórnych, takich jak trądzik.

 

Kolejną istotną zaletą spożywania wody jest wspomaganie utraty wagi podczas odchudzania. Często nadmierne uczucie głodu, to w rzeczywistości skutek odwodnienia. Pijąc wodę uspokoimy swój apetyt i wyregulujemy nasz metabolizm.

 

Właściwe nawodnianie spowalnia także proces starzenia. Nasza skóra nie traci na elastyczności, rzadziej pojawiają się również zmarszczki i przebarwienia. Pijąc wodę jesteśmy w stanie zapobiec nawet cellulitowi!

 

 

Woda oddziałuje nie tylko na naszą skórę, ale także na włosy i paznokcie. Dzięki prawidłowemu nawodnieniu nasze włosy staną się gładsze i bardziej miękkie. Co więcej, zwiększone picie wody może zapobiec wypadaniu włosów, które często spowodowane jest przewlekłym odwodnieniem. Jeśli Twoje paznokcie nagminnie się łamią, to także znak, że pijesz za mało wody. Przy właściwych ilościach wypijanej wody pozbędziesz się łuszczących skórek przy paznokciach, a także wzmocnisz samą płytkę paznokciową.

 

Picie większych ilości wody to doskonały pomysł dla osób zmagających się z zasinieniami i workami pod oczami. Regularne nawadnianie uczyni nasze spojrzenie rześkim i wyrazistym, a podpuchnięcia i zasinienia wokół oczu ulegną widocznemu zmniejszeniu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika malibu

Kiedyś jak piłam mało wody to

Kiedyś jak piłam mało wody to ciągle mnie bolała głowa, a teraz mam pod ręką w pracy butelkę cisowianki i staram się pić często a po trochu. Dobrze się czuję, skóra jest lepiej nawilżona, no i przy okazji budowę studni w Afryce wspieram, bo część dochodu ze sprzedaży wody na to idzie