Uśmiech, który odejmuje nam lat

Kategorie
Źródło: freeimages.com

Różnego rodzaju kremy, zabiegi kosmetyczne i medyczne służą odmładzaniu skóry. Można jednak odmłodzić również uśmiech. Co zrobić żeby nasz uśmiech nie dodawał nam lat?

 

 

Młode szkliwo jest połyskujące i twarde o niebiesko-szarym odcieniu. Wraz z wiekiem barwa zmienia się w pomarańczową, dlatego też zęby tracą swój blask. Wybielanie daje nam możliwość odmłodzenia uśmiechu. Jeżeli chcemy dyskretnie odjąć sobie kilka lat to najlepiej rozjaśnić zęby o kilka tonów.

 

Jedną z cech młodego uśmiechu jest połysk. Wraz z wiekiem szkliwo się ściera, dlatego też traci się młodzieńczy blask. Zęby stają się porowate, przez co odkładają się na nim osady. Zaczynają także przenikać barwniki z pożywienia.

Stań przed lustrem i uśmiechnij się. Widać, że kąciki ust idą do góry. A jak wygląda linia zębów? Czy idzie zgodnie z układem warg czy może opada tam gdzie zaczynają się przedtrzonowce? Jeżeli tak jest oznacza to, że masz odwróconą linię uśmiechu. Linia brzegów górnych siekaczy powinna być taka sama jak linia dolnej wargi. To właśnie taki układ daje młody oraz harmonijny wygląd.

U młodych osób dziąsła szczelnie wypełniają przestrzenie między zębami. Trójkątne brodawki międzyzębowe mają falisty kształt. Wraz z wiekiem, ale także czasem z braku higieny, brodawki międzyzębowe zanikają. Wtedy też u nasady zębów odsłaniają się puste przestrzenie. Odkłada się tam kamień. Zęby natomiast stają się podatne na choroby i nadwrażliwe.

 

 

Ocena

Brak głosów
0
0
Brak głosów.